שב"כ: נחשפה תשתית טרור של חמאס שאנשיה תכננו פיגוע חטיפה

הארגון הודיע כי שישה פעילים, בהם תושבי ירושלים, נעצרו בחשד שתכננו לחטוף ישראלים, "בדומה לחטיפת ורציחת שלושת הנערים ביוני 2014". לפי השירות, השישה החלו בהכנת מקום מסתור לגופות

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המערה שבה תכננה החוליה להסתיר את גופות החטופים
גילי כהן

שירות הביטחון הכללי הודיע היום (חמישי) כי שישה פעילי טרור נעצרו בחודש שעבר בחשד שהיו חלק מחוליית חמאס "שהיתה בשלבי הכנה מתקדמים ואף החלה בהכנת מקום מסתור לגופת חטוף או חטופים", לשון הודעת השב"כ. לפי הארגון, השישה, תושבי חברון וירושלים, תכננו פיגוע חטיפה, "הדומה לחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים ביוני 2014".

זיאד אבו-הדואןצילום: תקשורת שב"כ

בשב"כ מסרו כי בראש החוליה עמד זיאד אבו-הדואן, תושב העיר העתיקה בירושלים כבן 20, ששוחרר ממאסר באוקטובר 2015 אחרי שהורשע בפעילות אלימה בהר הבית. מנהיג נוסף של החוליה הוא מאהר קוואסמה, תושב חברון כבן 36, שגם כן ריצה בעבר כשנתיים מאסר בשל מעורבות בתכנון פעילות טרור מטעם חמאס.

לפי שב"כ, קוואסמה העביר לפעילים הישראלים מירושלים הדרכות על הכנת מטענים. כמו כן, הם סיכמו כי יבצעו פיגוע חטיפה, ולכן בדקו מערות באזור חברון שבהן על פי החשד תכננו להסתיר את גופת החטוף.

מאהר קוואסמהצילום: תקשורת שב"כ

לטענת הארגון, גם אחרי שהפעילים הישראלים נעצרו, קוואסמה המשיך לפעול כדי לנסות ולבצע פיגוע, הפעם באמצעות מטעני נפץ. חברי החוליה החלו ברכש חומרים כימיים ודשנים מהם ניסו לייצר חומר נפץ, לטענתם, ללא הצלחה.

"פרשייה זו מדגישה שוב את שאיפת ארגון חמאס לממש פיגועים חמורים גם בעת הנוכחית, למרות מצוקת הארגון, זאת על מנת להסית את גל הטרור האחרון לכדי אינתיפאדה אלימה", נמסר משב"כ. "כמו כן, ממחישה הפרשייה את הסתייעות תשתיות חמאס מהשטחים בתושבי ישראל המתגוררים בירושלים, על רקע יתרונם בתנועה חופשית בשטחי ישראל ובשליטתם בשפה העברית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ