ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי התוכנית שאושרה בממשלה להשקעה במגזר הערבי "לא תוכל להתקדם אם לא נטפל באכיפת חוקי מדינת ישראל במגזר הערבי". 

נתניהו ציין כי "כל מי שעיניו בראשו יודע שיש פערים גדולים בין המגזר הערבי למגזר היהודי", אך הוסיף כי פערים אלה מתבטאים גם בהקצאת משאבים וגם באכיפת החוק. "יש פערים בזכויות ויש פערים בחובות", ציין נתניהו. 

נתניהו בישיבת ממשלה, היוםצילום: אלכס קולומויסקי

ראש הממשלה הוסיף כי הפערים בין ערבים ליהודים בישראל "נוצרו במהלך עשרות שנים" וכי יש לעשות מאמץ לאומי גדול לצמצם אותן. הוא הזכיר את התוכנית שאושרה בממשלה להשקעה במגזר הערבי אך ציין כי במקביל לה הממשלה תיישם תוכנית מקיפה לאכיפת החוק במגזר הערבי. 

"אלה שתי תוכניות משולבות זו בזו", אמר נתניהו. "זה יטיב בראש ובראשונה עם אזרחי המדינה הערבים. אני מאמין שכל מי שרוצה שילוב אמיתי של אזרחי ישראל הערבים יהיה שותף למאמץ לאומי זה".

הממשלה אישרה בסוף החודש שעבר פה אחד את תוכנית החומש השנתית לסיוע למגזר הערבי בגובה של 15 מיליארד שקל. האישור בא לאחר שהממשלה לא הצליחה בשתי ישיבות קודמות להגיע להסכמה בנושא ולאחר שלתוכנית הוכנסו שינויים לא משמעותיים.

יום לאחר הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב, ביקר נתניהו בזירה ואמר: "אינני מוכן לקבל שתי מדינות בישראל, מדינת חוק לרוב האזרחים, ומדינה בתוך מדינה לחלק מאזרחיה. במובלעות שאין בהן אכיפת חוק - יש בהן הסתה איסלאמיסטית ויש בהן נשק למכביר".

נתניהו אמר עוד כי "ישראל תאכוף את החוק בכל חלקי המדינה – בגליל, בנגב, במשולש, בכל מקום", לדבריו. "מי שרוצה להיות ישראלי, שיהיה ישראלי עד הסוף. אני רואה בחיוב את ההשתלבות הגוברת בצבא ובכל חיי המדינה של הקהילה הנוצרית, הדרוזית, הבדואית, בצפון וגם בכל הקהילה המוסלמית. אני קורא לכל אזרחי ישראל ובייחוד למוסלמים ללכת בדרך הזאת של שלום דו-קיום ולא בדרך של שנאה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ