הוסרה הכוננות לפיגוע באזור שדרות

מחסומי משטרה נפרסו הבוקר בעקבות התרעה על כוונה של תושבת השטחים לבצע פיגוע. החשש הוסר לאחר שהתברר כי היא לא נכנסה לישראל. בצפון הגדה סוכל ניסיון לדקור חייל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כוחות גדולים של משטרה ומג"ב נפרסו הבוקר ברחבי הדרום בעקבות התרעה על כוונה של פלסטינית מהשטחים לבצע פיגוע בשדרות. מחסומים הוצבו בשדרות, אשדוד ואשקלון, אך הוסרו לאחר שהתברר כי החשודה לא הצליחה להיכנס לישראל. בתוך כך, בעמדת בידוק ביישוב חרמש שבצפון הגדה ניסה פלסטיני לדקור חייל. הפלסטיני נורה ונפצע, לא היו נפגעים נוספים. 

לדברי המשטרה, המידע לגבי הכוונה לבצע פיגוע בדרום הגיע משב"כ, והתייחס תחילה להנחת מטען, אולם לאחר מכן לכוונה לדקירה. במסגרת הכוננות הופצה בקבוצות ווטסאפ תמונתה של החשודה, תושבת הכפר בית סירא שליד גדר ההפרדה באזור מכבים. במשטרה אישרו כי התמונה שהופצה היא אכן של החשודה. הכוחות הרבים שפעלו באזור תפסו בקיבוץ ארז אדם שעמד איתה בקשר והוא הועבר לחקירה.

מחסום משטרתי באזור מושב עזריקם, הבוקר
מחסום משטרתי באזור מושב עזריקם, הבוקרצילום: אילן אסייג

בשבוע שעבר נתפס אחמד חטיב, תושב מזרח ירושלים בן 20, שנחשד כי רצה לבצע פיגוע בהרצליה. כוחות הביטחון ערכו חיפושים נרחבים אחר חטיב, שעזב את ביתו לאחר ריב עם אביו והכריז כי בכוונתו לבצע פיגוע. בדרכו למרכז הארץ פרץ החשוד מחסום משטרתי, ולאחר בדיקה התגלה כי מכוניתו נמצאת בהרצליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ