נעה שפיגל
ג'קי חורי

מחסומים נפרסו אתמול בערב (שלישי) באזור נהריה והגליל המערבי, בעקבות התרעה ביטחונית על פיגוע, וכוחות גדולים הוקפצו לאזור. המחסומים הוסרו תוך זמן קצר, לאחר תפיסתה של חשודה במונית בעיר, והיא הועברה לחקירת כוחות הביטחון.

מבדיקת גורמי הביטחון נשלל כי הצעירה, תושבת טייבה בת 28, ביקשה לבצע פעילות חבלנית או פלילית והיא שוחררה בתום חקירתה. קרובי משפחתה של החשודה סיפרו כי היא התחתנה מזמן בירושלים וניתקה קשה עם המשפחה בטייבה, והוסיפו כי הם מגנים ומתנגדים לכל אלימות.

המונית שבה נתפסה החשודה, הערב בנהריהצילום: רמי שלוש

הבוקר נפרסו כוחות גדולים של משטרה ומג"ב ברחבי הדרום בעקבות התרעה על כוונה של פלסטינית מהשטחים לבצע פיגוע בשדרות. מחסומים הוצבו בשדרות, אשדוד ואשקלון, אך הוסרו לאחר שהתברר כי החשודה לא הצליחה להיכנס לישראל. בתוך כך, בעמדת בידוק ביישוב חרמש שבצפון הגדה ניסה פלסטיני לדקור חייל. הפלסטיני נורה ונפצע, לא היו נפגעים נוספים. 

לדברי המשטרה, המידע לגבי הכוונה לבצע פיגוע בדרום הגיע משב"כ, והתייחס תחילה להנחת מטען, אולם לאחר מכן לכוונה לדקירה. במסגרת הכוננות הופצה בקבוצות ווטסאפ תמונתה של החשודה, תושבת הכפר בית סירא שליד גדר ההפרדה באזור מכבים. במשטרה אישרו כי התמונה שהופצה היא אכן של החשודה. הכוחות הרבים שפעלו באזור תפסו בקיבוץ ארז אדם שעמד איתה בקשר והוא הועבר לחקירה.

בשבוע שעבר נתפס אחמד חטיב, תושב מזרח ירושלים בן 20, שנחשד כי רצה לבצע פיגוע בהרצליה. כוחות הביטחון ערכו חיפושים נרחבים אחר חטיב, שעזב את ביתו לאחר ריב עם אביו והכריז כי בכוונתו לבצע פיגוע. בדרכו למרכז הארץ פרץ החשוד מחסום משטרתי, ולאחר בדיקה התגלה כי מכוניתו נמצאת בהרצליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ