ארדן: גופת מלחם תוחזר רק אם לא יהיה מפגן תמיכה בטרור בהלוויה

שמונה בני אדם עצורים בחשד לסיוע למחבל או בחשד כי ראו אותו לאחר הפיגוע ולא דיווחו לרשויות. מעצרו של הצעיר מערערה שנעצר שלשום בכפר הוארך אתמול בעשרה ימים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דגלים וכרזות בהלווייתה של ריהאם דוואבשה, אם המשפחה מדומא
דגלים וכרזות בהלווייתה של ריהאם דוואבשה, אם המשפחה מדומאצילום: אלכס ליבק

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר אתמול (שני) כי גופתו של המחבל נשאת מלחם לא תובא לקבורה עד שיהיה ברור כי ההלוויה לא תהפוך "למפגן תמיכה בטרור". שמונה בני אדם עצורים בחשד לסיוע למחבל או בחשד שראו אותו לאחר הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב, והתמהמהו בדיווח לרשויות.

השר ארדן אמר כי "ככל והמשפחה תעמוד בדרישות שמשטרת ישראל הציבה כדי לוודא שהלוויתו של המחבל לא תהפוך למפגן של תמיכה בטרור ולהסתה לפיגועים נוספים, אז הגופה תשוחרר". בתחילת השבוע אמר קרוב משפחתו של מלחם ל"הארץ" כי שב"כ התנה את קיום ההלוויה בכך שישתתפו בה רק עשרים איש מהמעגל המשפחתי הקרוב ביותר.

הארכת מעצרו של אחד החשודים בסיוע למחבל נשאת מלחם, בשבתצילום: רמי שלוש

שמונה בני אדם עצורים בחשד שסייעו למחבל או ראו אותו לאחר הפיגוע, לא דיווחו לרשויות או התמהמהו עם הדיווח. מעצרו של הצעיר מערערה שנעצר שלשום בכפר הוארך אתמול בעשרה ימים. מעצרו של חשוד נוסף, שעצור מיום שלישי שעבר, הוארך בתחילת השבוע בשמונה ימים. אתמול אמר אביו של החשוד ל"הארץ" כי אין לו קשר לירי בתל אביב. לדבריו, בעת הירי שהה בנו אצל המשפחה של אשתו באום אל פחם ושמע עליו מאנשים. "הוא חולה נפש. טיפלנו בו והוא השתפר, הוציא רישיון נהיגה ופתח עסק קטן", סיפר האב והוסיף כי לחשוד תינוק בן ארבעה חודשים. "הוא הכיר את נשאת כמו שכולם בכפר הכירו אותו".

שני העצורים מתגוררים לא הרחק מהדירה בה הסתתר נשאת מלחם. לדברי האב, חלקה האחד של משפחת מלחם מסוכסך זה שלושים שנה עם חלקה האחר. הצד שאליו משתייכים שני העצורים מערערה, אינו מדבר עם הצד אליו השתייך נשאת מלחם, שהתגורר בעארה.

עו"ד עאדל בויראת המייצג את השניים אמר ל"הארץ" כי נמנע מהם להיפגש עם עורך דין, והדיונים נערכים בדלתיים סגורות. לגבי קבורת הגופה אמר עו"ד בויראת כי בני המשפחה מחכים לשחרור הגופה. לדבריו, הם "מנסים לשחרר ולהביא לקבורה בשקט, וללא רעש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ