בית משפט בעזה גזר עונש מוות על ארבעה אחים בגין שיתוף פעולה עם ישראל

הארבעה הואשמו כי דיווחו לישראל על פעילות של חמושים פלסטינים ואף הטמינו מטענים שפגעו בפעילי חמאס. לפי הדיווחים, שלושה מהאחים ברחו משטח הרצועה ונשפטו שלא בנוכחותם

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בית משפט צבאי בעזה גזר היום (רביעי) עונש מוות על ארבעה אחים שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל. לפי דיווח בעזה, אחד האחים נשפט בנוכחותו ושלושת האחרים בהיעדרם משום שהצליחו לצאת מהרצועה וכעת הם מתגוררים בשטח ישראל.

גורם משפטי בעזה אמר כי הארבעה היו חלק מחוליה גדולה יותר שדיווחה על פעילות של חמושים פלסטינים והטמינה מטענים שפגעו בפעילי חמאס. כמו כן, הם הואשמו בהעברת אמצעי לחימה לא תקינים לפעילי חמאס, שגרמה לפציעות ולנזקים כבדים.

תומכי חמאס בעזה, בחודש שעבר

על פי הדיווחים, הנאשם שנשפט בנוכחותו הוא הצעיר מבין הארבעה - בן 21 בלבד - והוא נעצר לפני כשנה במהלך ניסיון לפגוע בפעילי חמאס. הארבעה יוכלו לערער על גזר הדין תוך חודש.

לפי נתוני המרכז הפלסטיני לזכויות אדם, מאז 1994 פורסמו 158 גזרי דין של הוצאות להורג בשטחי הרשות הפלסטינית, מתוכם 130 ברצועת עזה. מאז הקמת הרשות בוצעו בפועל 32 הוצאות להורג, מתוכן 30 ברצועה.

לפי החוק הפלסטיני, כל הוצאה להורג מחייבת את אישור הנשיא הפלסטיני, אך מאז תפס חמאס את השלטון בעזה בשנת 2007 בוצעו 19 הוצאות להורג ללא אישור יושב ראש הרשות, כך לפי נתוני המרכז לזכויות אדם. יש לציין כי מאז כניסתו לתפקיד, הנשיא אבו מאזן לא חתם על צווים לאישור הוצאה להורג בשטחי הרשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ