ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט תקף הבוקר (שישי) את עובדי משרד החוץ ורמז כי הם אינם פטריוטים. בנט אמר את הדברים על רקע פעילותו של מנכ"ל משרד החוץ לשעבר אלון ליאל באירופה להגברת הלחץ הבינלאומי על ישראל לסיים את הכיבוש בשטחים.

"אני מתחיל לחשוב אולי שיש בעיה בד-נ-א של משרד החוץ", אמר בנט בראיון לתוכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל-אביב. "כל הזמן מתלוננים על משרד החוץ. אם אנשים כמו אלון ליאל שהו במשך מספיק זמן במשרד החוץ יש שם בעיית עומק. שואלים איפה ההסברה? איזו הסברה? כשהפירומן מספר אחד עומד בראש המערכת אז איזו הסברה? הוא יסביר את ישראל? מי תוקע לי כף שהוא לא עשה כאלה דברים גם במהלך כהונתו?". האזינו לראיון:

בנט טען כי אלון ליאל היה אחראי על יחסי החוץ של מדינת ישראל וכעת הוא עושה מאמץ לבודד את ישראל. "אחרי כל זה צועקים שישראל מבודדת בעולם", הוסיף בנט. לדבריו, הממשלה נערכת נגד תנועת ה-BDS שמעודדת חרמות וסנקציות על ישראל, בשעה שחלק ניכר ממאמצי ה-BDS נולדים מתוך ישראל. "אותי מטריד מאוד שהאדם שהיה אחראי על קידום המעמד הבינלאומי של ישראל, כשהוא לא בתפקיד - עושה הכל כדי לפגוע במעמדה של ישראל", ציין בנט.

דבריו של בנט עוררו כעס רב בקרב דיפלומטים ישראלים שציינו כי מדובר בניסיון של בנט לבצע דה-לגיטימציה לקבוצה גדולה של עובדי מדינה שפועלים למען ישראל בארץ וברחבי העולם. סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה כי היא "לא מקבלת את האמירה של השר בנט לפיה ישנה בעיה בד-נ-א של עובדי משרד החוץ. אלון ליאל ושותפיו המעטים הם יוצאים מן הכלל שלא מלמדים על הכלל. אנשי משרד החוץ, שאני עובדת אתם יום יום, הם אנשים מסורים שמשרתים את המדינה בכבוד, שלא כמו ליאל וחבריו שהחליטו להפנות גב למדינה ולפעול נגדה".‎

השר בנט בדרך לישיבת ממשלה, השבועצילום: אלכס קולומויסקי

בנט השווה אתמול במהלך שיעור שהעביר לסטודנטים במרכז האקדמי פרס ברחובות את מבצעי הפיגוע בדומא לשמאל הקיצוני. בין היתר התייחס השר באופן פרטני לאלון ליאל, שעל פי פרסומים נפגש לאחרונה עם אנשי "שוברים שתיקה" ותדרך אותם כיצד להתמודד עם הביקורת נגדם. 

"כשאני רואה אדם שהיה מנכ"ל משרד החוץ והוא מתדרך את שוברים שתיקה ובצלם ואומר להם שאנחנו צריכים לשלם כסף לערבים להתפרע ולתקוף חיילי צה"ל כדי שיהיו תמונות של זה בעולם ויתקפו את ישראל - זה אדם שהתייאש", אמר בנט והוסיף כי "השמאל הקיצוני הולך ופועל להחרמת מדינת ישראל בעולם ואז הולך ואומר שאנחנו מוחרמים בעולם בגלל הימין".

לדבריו, "צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם, אבל יש לו גם פגמים. לו 'שוברים שתיקה' היו עסוקים בלזהות פגמים ומביאים אותם אלינו, אהלן וסהלן, אבל הם מסתובבים ברחבי העולם ומכפישים את צה"ל. כפי שעלה בשיחה עם אלון ליאל, הם מחפשים את הדרך להביא חרמות בינלאומיות על מדינת ישראל. הם יוצרים סיטואציות יש מאין כדי להכפיש את מדינת ישראל. והם באופן עקבי לא מוכנים לתת את האינפורמציה על האירועים לצה"ל כדי לתקן. הם לא עוסקים בכלל בטוהר הלחימה של צה"ל, יש להם אג׳נדה שרוצה להוציא אותנו מיהודה ושומרון, אבל באמצעים לא לגיטימיים הם מבקשים לכפות את דעתם עלינו ורוצים להפיל את הבית שלנו עלינו. בינם ובין טוהר לחימה אין דבר וחצי דבר. זה ארגון BDS וככזה כף רגלם לא תדרוך במערכת החינוך הישראלית".

אלון ליאל מסר אתמול בתגובה כי "הדברים של השר בנט לפיהם אמרתי שאנחנו צריכים לשלם כסף לערבים להתפרע ולתקוף חיילי צה"ל הם בגדר הסתה פרועה, מטורפת ומסוכנת. מעולם לא אמרתי דבר כזה או דומה לו ואני שוקל תביעה משפטית".‎

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ