כתובות המאיימות בפגיעה בנוצרים התגלו על מנזר הדורמיציון בירושלים

שוטרים במשימת אבטחה הבחינו בכתבות על קירות ודלתות המנזר, בהן נכתב בין היתר "מווות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל" ו"לשחוט את העבודה הזרה". המשטרה פתחה בחקירה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

כתובת המאיימות בפגיעה בנוצרים התגלו הבוקר (ראשון) בירושלים על גבי מבני מנזר הדורמציון ועל גבי הוספיס בעיר העתיקה. המשטרה פתחה בחקירה בניסיון לאתר חשודים וצוות של המעבדה לזיהוי פלילי נקרא למקום.

הכתובות נמצאו על ידי כוח סיור של המשטרה ממרחב דוד שעסק במשימת אבטחה. בין השאר נכתב על קירות ודלתות המנזר: "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל", "נקמת בני ישראל עוד תבוא", "יימח שמו וזכרו הממזר" וכן "לשחוט את העבודה זרה". כתובות דומות נמצאו גם על קירות המכון לכוהני דת של הפטריארכיה האורתודוקסית שבהר ציון.

אחת הכתובות שהתגלו במנזר "הדורמציון", עליה נכתב "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל"
אחת הכתובות שהתגלו במנזר "הדורמציון", עליה נכתב "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל"צילום: האחים הבנדיקטים ד

על פי הודעה שפרסמה הפטריארכיה הלטינית, "מדובר במעשה ונדליזם חדש נגד נוצרים בירושלים. בלילה, גרפיטי בעברית צוירו על קירות ודלתות מנזר הדורמיציון (הר ציון, ירושלים) לא רק נגד ישוע המשיח, אלא גם קוראים לטבוח בנוצרים ולשלוח אותם לעזאזל", נאמר בהודעה, "עד מתי יימשכו מעשי ונדליזם אלה?".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לכתובות הנאצה בישיבת הממשלה ואמר כי "זהו מעשה שראוי לכל גינוי, אין מקום למעשים כאלה. ישראל היא מקום שבו יש חופש פולחן לנוצרים ולכל הדתות, והמקום היחיד במזרח התיכון שבו האוכלוסייה הנוצרית גדלה. המשטרה פועלת למצוא את האחראים למעשה".

כתובת נאצה נוספת במנזר, עליה נכתב "נקמת בני ישראל עוד תבוא..."
כתובת נאצה נוספת במנזרצילום: האחים הבנדיקטים ד

מארגון "תג מאיר" נמסר כי הם "מגנים בשאט נפש את חילול כנסיית דורמציון. מאז חודש דצמבר 2009 הוצתו או חוללו 44 מסגדים, כנסיות ומנזרים במדינת ישראל ויהודה ושומרון. זוהי המתקפה הרביעית על הדורמציון. תחנת משטרה ממוקמת על הר ציון ולכן כולנו תקווה שמבצעי הפשעים הלילה ילכדו ויועמדו לדין".

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה אמר כי "התנכלות ופגיעה במקומות קדושים לאיסלאם ולנצרות הפכו כמעט לדבר קבוע ואיש לא נותן על כך את הדין". לדבריו, "בירושלים ההתנכלות לאנשי כמורה קיימת כבר שנים, אך בתקופה האחרונה אנו עדים להחמרה בתכיפות ובאלימות של אותם מתנכלים. הממשלה הזאת היא שמובילה בשנאה ובנתינת הכשר שבקריצה להמשך פשעי השנאה כנגד המיעוט הערבי במדינה".

זו הפעם השנייה בשנה החולפת שנרשמת התנכלות למוסדות נוצריים באזור הר ציון, כשבפברואר אשתקד בדקה המשטרה חשד לפיו מבנה הכנסייה האורתודוכסית עלה באש לאחר שהוצת. כתובות נאצה התגלו במקום. לפני כשנה וחצי, במאי 2014, שרף אלמוני ספר תפילות בכנסיית הדורמציון. במשטרת ירושלים אמרו כי החשוד שנראה על ידי עדים במקום הוא בעל חזות "שאינה יהודית", והנזירים במקום אמרו כי הם הבחינו באדם זר שלא חבש כיפה. 

לפני שבועיים שוחרר ממעצר מרדכי מאייר, שנעצר לפני כחצי שנה בצו מעצר מינהלי בטענה שהיה מעורב בהצתת כנסיית הדורמיציון בשנה שעברה. הוא שוחרר לאחר ששני קטינים מעצורי פרשת דומא הודו בהצתת הכנסייה. נגדם שני הקטינים ונגד עצור נוסף הוגשו כתבי אישום בגין מעורבותם במעשה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ