סער בביקורת על נתניהו: "צריך לשקם את היחסים עם העולם, ישראל הפכה ללא רלוונטית"

לדברי השר לשעבר, "שיקום האמון עם ארה"ב נדרש כדי להתמודד עם מענה להפרות איראניות של הסכם הגרעין". בעניין עזה אמר כי "מדיניות השב ואל תעשה דבר מקרבת את העימות הבא"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

השר לשעבר גדעון סער מתח אחר הצהריים (שלישי) על ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "יש צורך בשיקום היחסים עם מדינות העולם ובראשן ארה"ב", וכן כי ישראל הפכה "לא רלוונטית בנושאים רבים". 

סער, שדיבר בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSSׂׂׂ) שנערך בתל אביב, אמר כי "נושאים כמו תמונת סיום של המלחמה בסוריה נדונים ללא השפעה ישראלית. לצד הצהרות רמות, ישראל הפכה ללא רלוונטית בנושאים רבים כמו הסכם הגרעין עם איראן. שיקום האמון עם ארה"ב נדרש כדי להתמודד עם מענה להפרות איראניות של הסכם הגרעין".

סער מתח ביקורת גם על מה שהגדיר כ"מדיניות השב ואל תעשה בהקשר של עזה", ואמר כי זו "מקרבת את העימות הבא. במהלך הלחימה נשלף יעד אסטרטגי של פירוז עזה אך לא נעשה דבר כדי לישם אותו. לא נעשה דבר גם כדי לקדם את שיקום עזה חרף העובדה שהדבר משרת את האינטרס הישראלי. על ישראל ליזום לקחת את עתידה בידיה לקבוע מה האינטרסים שלה לגייס בני ברית ולפעול", אמר.

מוקדם יותר היום גם שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, מתח ביקורת על מדיניותם של נתניהו ושר הביטחון משה יעלון בתחומים המדיני והביטחוני. בנאומו בכנס המכון אמר בנט כי האיום המרכזי על ביטחונה של ישראל הוא "הקיפאון המחשבתי" של מקבלי ההחלטות בדרג המדיני הבכיר.

גורמים בסביבת ראש הממשלה תקפו את בנט בעקבות נאומו. "גיחכנו לשמע דבריו", אמרו מקורבי נתניהו. "פעם נוספת בנט חוזר על דפוס הפעולה הידוע שלו. הוא שומע רעיונות שעולים בפורומים שונים אצל ראש הממשלה ואז משתמש בהם כרעיונות שלו". בסביבת נתניהו התייחסו גם לדברים שאמר שר החינוך לגבי אי מתן חסינות לאיראן במקרה של מלחמה בחיזבאללה בלבנון. לדבריהם, זהו נושא שנדון בקבינט, כמו גם האפשרות לשנות את מדיניות המצור בעזה. "הכל זה דברים שעלו בקבינט ועכשיו הוא מציג כרעיונות שלו", אמרו. "זה פשוט הזוי". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות