נעצרו שני קטינים בחשד לכתיבת כתובות נאצה על קירות מנזר הדורמציון בירושלים

על קירות ודלת המנזר התגלו בתחילת השבוע הכתובות "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל" ו"נקמת בני ישראל עוד תבוא". החשוד יובא היום להארכת מעצר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
ניר חסון
ניר חסון

שני קטינים, בני 16 ו-15, נעצרו אתמול (שלישי) בחשד לריסוס כתובות נאצה על קירות מנזר הדורמציון בירושלים. לדברי המשטרה, החשודים הועבר לחקירה ויובאו היום להארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים. 

ביום ראשון התגלו כתובת המאיימות בפגיעה בנוצרים על גבי מבני מנזר הדורמציון ועל גבי הוספיס בעיר העתיקה. בין השאר נכתב על קירות ודלתות המנזר: "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל", "נקמת בני ישראל עוד תבוא", "יימח שמו וזכרו הממזר" וכן "לשחוט את העבודה זרה". כתובות דומות נמצאו גם על קירות המכון לכוהני דת של הפטריארכיה האורתודוקסית שבהר ציון.

אחת הכתובות שהתגלו במנזר "הדורמציון", עליה נכתב "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל"
אחת הכתובות שהתגלו במנזר "הדורמציון", עליה נכתב "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל"צילום: האחים הבנדיקטים ד

זו הפעם השנייה בשנה החולפת שנרשמת התנכלות למוסדות נוצריים באזור הר ציון, כשבפברואר אשתקד בדקה המשטרה חשד לפיו מבנה הכנסייה האורתודוכסית עלה באש לאחר שהוצת. כתובות נאצה התגלו במקום. לפני כשנה וחצי, במאי 2014, שרף אלמוני ספר תפילות בכנסיית הדורמציון. במשטרת ירושלים אמרו כי החשוד שנראה על ידי עדים במקום הוא בעל חזות "שאינה יהודית", והנזירים במקום אמרו כי הם הבחינו באדם זר שלא חבש כיפה. 

לפני שבועיים שוחרר ממעצר מרדכי מאייר, שנעצר לפני כחצי שנה בצו מעצר מינהלי בטענה שהיה מעורב בהצתת כנסיית הדורמיציון בשנה שעברה. הוא שוחרר לאחר ששני קטינים מעצורי פרשת דומא הודו בהצתת הכנסייה. נגדם שני הקטינים ונגד עצור נוסף הוגשו כתבי אישום בגין מעורבותם במעשה. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ