ראש המודיעין הפלסטיני: סיכלנו 200 פיגועים נגד ישראלים בגדה באחרונה

מאג'ד פארג', שנחשב יורש אפשרי של עבאס, אמר כי נוכח הקיפאון המדיני מסכנות קבוצות קיצוניות את הרשות, ירדן וישראל. "נהיה חסרי אונים אם הישראלים ימשיכו לנהוג כפי שהם נוהגים", אמר

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פארג' לוחש על אוזנו של עבאס, ב-2014 ברמאללה
פארג' ועבאס, ב-2014 ברמאללהצילום: אי־אף־פי

מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית סיכלו מאז תחילת גל האלימות 200 פיגועים נגד ישראלים בגדה המערבית. כך אמר השבוע ראש המודיעין הכללי הפלסטיני, מאג'ד פארג', הנחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן).

בריאיון נדיר שהעניק לאתר האינטרנט האמריקאי Defense News אמר עוד פארג' כי התיאום הביטחוני עם ישראל יימשך והתייחס לארגון דאעש (המדינה האיסלאמית) בתור האויב המשותף של הרשות ושל ישראל.

לדברי ראש המודיעין הפלסטיני, מנגנוני הביטחון של הרשות פועלים באופן אינטנסיבי בגדה. לאחרונה נעצרו על ידיהם יותר מ-100 פלסטינים והוחרמו אמצעי לחימה ונשק רב. הוא אמר כי התיאום הביטחוני הוא זה שמונע היווצרות של כאוס ואת כניסתם לתמונה של גורמים קיצוניים, שעלולים לסכן את ביטחון מדינות האזור ובהן ישראל.

פארג' חזר על האזהרה שמשמיעים באחרונה בכירים פלסטינים, ואמר כי נוכח הקיפאון המדיני מסכנות קבוצות דתיות קיצוניות את הרשות, ירדן וישראל. הוא הזהיר מפני "הייאוש של דור פוסט-אוסלו" וכינה את מבצעי הפיגועים האחרונים "זאבים בודדים". "אנחנו נמצאים בצומת דרכים. נהיה חסרי אונים אם הישראלים ימשיכו לנהוג כפי שנוהגים כעת", הזהיר פארג' והוסיף: "מה אני אגיד לקצינים שלי ולציבור שאנו אמורים להגן עליו". יחד עם זאת, ראש המודיעין הפלסטיני הדגיש כי המצב בשליטה.

לדברי פארג', 90% מהציבור הפלסטיני מתנגדים לארגונים כמו דאעש וג'בהת א־נוסרה, שמחפשים הזדמנות להשיג דריסת רגל בשטחי הרשות. "אנחנו חייבים למנוע קריסה כאן משום שהאלטרנטיבה היא אנרכיה, אלימות וטרור. יחד עם שותפינו במערכת הביטחון הישראלית, האמריקאית ואחרים אנו מנסים למנוע את הקריסה הזאת", אמר פארג' והוסיף: "הם כבר נמצאים בעיראק, סוריה, סיני, לבנון וירדן, אבל רמאללה, עמאן ותל אביב חייבות להישאר חסינות מפניהם".

מקורות ברמאללה אומרים כי ייתכן שהתבטאותו הפומבית הנדירה של ראש המודיעין הפלסטיני היא צעד ראשון שעשה כדי להיחשף בפני הציבור הפלסטיני על רקע מאבק הירושה המתנהל ברשות על אש קטנה. מאג'ד פארג' נחשב לאחד מיורשיו האפשריים של מחמוד עבאס בשל התפקיד הרם שאותו הוא ממלא וקרבתו לנשיא הפלסטיני.

פארג', יליד 1962 וחבר ותיק בפתח, השתתף בעבר בשיחות עם ישראל. הוא מונה על ידי מחמוד עבאס לראש המודיעין הכללי הפלסטיני בשנת 2009.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ