מתאם הפעולות בשטחים מאיים לסגור את המעברים: חמאס מגייס פועלים וחולים הנכנסים לישראל

האלוף יואב מרדכי אמר כי השלטון ברצועת עזה מנצל בשיטתיות תושבים בעלי היתר כניסה לארץ למטרות טרור. "חמאס מתכונן לעימות צבאי ואינו מעוניין לשרת את הציבור ברצועה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פלסטינים מיידים אבנים במעבר ארז, באוקטובר
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, איים כי ישראל תסגור לחלוטין את מעברי הגבול עם רצועת עזה. זאת, בגלל גיוס סוחרים, פועלים וחולים מהרצועה העוברים לישראל "לצורכי טרור".  

בראיון שהתפרסם הבוקר (שלישי) בעיתון הפלסטיני "אל קודס" אמר מרדכי כי חמאס מנסה לנצל את ההיתרים הניתנים לפועלים היוצאים לגדה, ומאלצת את ישראל לשקול שוב ושוב הנפקת היתרים לתושבי עזה. לדבריו, מצב זה יוביל בסופו של דבר לסגירת הרצועה ולהפסקת יציאת תושבים ממנה לחלוטין. האלוף הביא בראיון כמה דוגמאות של תושבי עזה שנוצלו על ידי חמאס, ונתפסו על ידי כוחות הביטחון. בין השאר, הוא סיפר על תושב חאן יונס החולה בסרטן שנכנס לטיפולים רפואיים בשכם, והתבקש להעביר מידע לגורמי טרור שם. במקרה אחר, תושב מחנה הפליטים שאטי שסוחר בישראל נתפס בניסיונות הברחה עבור חמאס.

מדי יום נכנסים תושבי עזה לישראל לצורך עבודה, מסחר וטיפולים רפואיים. מעבר ארז המשמש לתנועת בני אדם ומעבר כרם שלום המשמש לסחורות הם המעברים העיקריים שפתוחים רוב ימי השנה. אחוז האבטלה בעזה הוא יותר מ-41%.

"חמאס מתכונן לעימות צבאי ואינו מעוניין לשרת את הציבור ברצועה", אמר מרדכי. "חמאס מנסה לגייס את הסוחרים, והדבר מכשיל את התוכנית הכלכלית של ישראל ואת יציאת תושבי עזה לתפילות בישראל". לדברי מרדכי, "בעקבות המערכה האחרונה אימצה ישראל תוכנית סיוע לכלכלת הרצועה בכפוף להערכת מצב ביטחונית, וכבר הנפיקה למעלה ממאה אלף היתרים לתושבי עזה לכניסה לישראל בשנת 2015 לצורך טיפולים רפואיים, מסחר ותפילות. חמאס, מצדו, מטיל מסים על התנועות במעברים ומשלשל את ההכנסות לכיסו לטובת בניית כוחו ולא לרווחת התושבים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ