לוחם דובדבן שירה בגמל ירצה ארבעה חודשי מאסר

בית דין צבאי גזר שני חודשים מאסר על לוחם נוסף מהיחידה שתיעד את הירי. השניים יורדו לדרגת טוראי. הסנגוריה הצבאית מתכננת לערער על העונש לחייל שירה: "מחמיר יתר על המידה"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

בית דין צבאי גזר אתמול ארבעה חודשי מאסר על לוחם מיחידת דובדבן שירה בגמל ושני חודשי מאסר ללוחם נוסף מהיחידה שתיעד את הירי. בנוסף, שני החיילים יורדו לדרגת טוראי. בסנגוריה הצבאית מתכוונים לערער על גזר הדין שניתן לחייל שירה, בטענה כי מדובר בעונש חמור שיכתים את עתידו "ויתייג אותו כעבריין".

כתב האישום שהוגש נגד השניים בדצמבר מייחס להם עבירות של התעללות בבעלי חיים, שימוש לא חוקי בנשק, ושיבוש מהלכי משפט. התביעה הצבאית ייחסה לשניהם עבירות דומות, על אף שרק אחד מהם ירה בגמל בפועל, והשני תיעד את המעשים. לדברי התביעה, החייל שצילם "היה שותף מלא לאירוע הירי בגמל", בין היתר משום שראה כי החייל אוחז בנשק, טוען את אקדחו, ומאט כאשר הוא עובר ליד הגמל. השניים נעצרו עד תום ההליכים, כך שהחייל שצילם את הירי עתיד להשתחרר בתחילת חודש פברואר. עונשו ניתן במסגרת הסדר טיעון.

עורכי דינו של החייל שירה בגמל, סרן ליאור עייש וסגן הילה קנטרוביץ', המייצגים אותו מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו כי "לאחר קריאת פסק הדין, אנו סבורים, בכל הכבוד, כי עונש המאסר הממושך שנגזר על מרשנו ובפרט הכתמתו ברישום פלילי ארוך שנים, מחמירים עמו יתר על המידה. החייל, מלח הארץ ולוחם מצטיין, הכה על חטא בפני בית הדין, לקח אחריות מלאה והביע חרטה על מעשיו הרחוקים מלהעיד על אופיו. אנו סבורים כי ניתן היה לאמץ את דעת שופט המיעוט שביקש להטיל עונש של 60 ימי מאסר ולהימנע מהכתמתו של מרשנו ברישום פלילי מלא, בדומה לעונשו של שותפו למעשים. הסנגוריה הצבאית צפויה לערער על גזר הדין ולעתור לכך שיסתפקו בעונש שיאפשר למרשנו לחזור בהקדם לשירותו הצבאי ולהמשיך לתרום לחברה, בלא לתייגו כעבריין". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ