איסמאעיל הנייה: חמאס חופר מנהרות ועושה ניסויים בטילים בהכנה לעימות עתידי

בכיר הארגון דיבר לפני הלוויתם של שבעה מאנשי הזרוע הצבאית, שנהרגו בקריסת מנהרה. הוא רמז כי החפירות הן לכיוון ישראל, ואמר שהן מתבצעות "מזרחית לעזה"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים42
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

סגן ראש הלשכה המדינית של , איסמאעיל הנייה, אמר אתמול (שישי) כי כוחות הארגון מפתחים אמצעי לחימה בהיערכות לעימות עתידי עם ישראל. הנייה נאם בדרשה השבועית במהלך תפילת יום שישי בעזה, לפני הלוויתם של שבעה מאנשי הזרוע הצבאית של הארגון, בהתמוטטות מנהרה בצפון הרצועה. 

"יש החושבים שהרגיעה היא שלב של מנוחה", אמר הנייה. "אבל צריך להבין שמדובר בהמשך המערכה. גדודי אל-קסאם נמצאים בהכנה והיערכות למען פלסטין. הלוחמים חפרו פי שניים ויותר ממספר המנהרות שנחפרו בווייטנאם". הנייה הוסיף כי "במזרח עזה יש גיבורים שחופרים מתחת לאדמה ובמערבה יש גיבורים שעושים ניסויים בטילים. כוחות ההתנגדות נערכים במרץ וברצינות". לדברי הנייה, "גדודי אל-קסאם חפרו את המנהרות כדי להגן על עזה ולהפוך אותה לנקודת הזינוק לעבר כל פלסטין". 

המונים בהלווית שבעת אנשי חמאס ברצועה, היום
המונים בהלווית שבעת אנשי חמאס ברצועה, היוםצילום: רויטרס

עוד אמר הנייה בדרשה כי העורף העזתי חזק "הודות לסבלנותם של תושבי הרצועה, למרות המצור והמלחמות והמזימות שנרקמות נגד עזה. אני אומר לכל אלה שמטילים ספק בעמידתנו, נטשו את ההיגיון הזה. אנחנו מוכנים לחיות בלי לחם ובלי מים, אבל לא מוכנים לחיות בלי כבוד". 

תוך כדי המערכה האחרונה בעזה, מבצע צוק איתן בקיץ 2014, חשפה ישראל 32 מנהרות התקפיות שחפרו הפלסטינים לכיוון ישראל. כשליש מהן כבר נחפרו ממזרח לגדר - בתוך שטח ישראל. צה"ל הודיע שהרס את כל המנהרות הללו, אבל מאז הסתיימה המלחמה חודשו החפירות. חמאס משקיע מאמצים והון עתק בפרויקט המנהרות. 

מזכ"ל האו"ם באן קי־מון הביע היום (שבת) דאגה מהצהרותיו של הנייה על כוונת הארגון להמשיך לבנות מנהרות ולבצע ירי לעבר ישראל. "הצהרות כאלו מסכנות את הבנייה ואת מאמצי הסיוע ההומניטרי ברצועה שמספקים הקהילה הבינלאומית, ישראל והפלסטינים", נכתב בהודעה מפי באן שעלתה לאתר האו"ם.

באן הדגיש את התנערותו מכל סוג של טרור, וציין כי לאחר שלושה עימותים אלימים בשבע השנים האחרונות, לתושבי הרצועה וישראל מגיע "סיכוי לשלום ולפיתוח". "צריך לעשות כל מאמץ כדי לשפר את תנאי חייהם של תושבי הרצועה הסובלים", כתב באן.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ