ביידן התקשר לנתניהו ודן עמו במגעי הפיוס בין ישראל לטורקיה

פקיד ישראלי בכיר ציין כי השניים שוחחו על פגישותיו של ביידן עם בכירים באנקרה, וכן על המגעים בין ישראל, קפריסין ויוון בנוגע לפיתוח שדות הגז בים התיכון

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן התקשר הערב (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ודן עמו על המגעים להשגת הסכם פיוס בין ישראל לטורקיה, כך נמסר בהודעה שפרסם הבית הלבן. פקיד ישראלי בכיר ציין כי במהלך השיחה עדכן ביידן את נתניהו על תוצאות שיחותיו בטורקיה - שם ביקר לפני כמה ימים. במהלך שיחותיו של סגן הנשיא עם בכירים באנקרה עלה גם נושא היחסים עם ישראל.

נתניהו נפגש עם ביידן בשבוע שעבר, בשולי הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שבשוויץ, שם הדיון על מגעי הפיוס בין ישראל לאיסטנבול היה לאחד הנושאים המרכזיים. מדאבוס יצא ביידן לטורקיה והעביר לממשלה באנקרה את מסריו של ראש הממשלה.

ג'ו ביידן ונתניהו בפגישתם בשולי וועידת דאבוס בשוויץ, בשבוע שעברצילום: אי־פי

לפי הבית הלבן, נושא נוסף שעלה בשיחה בין ביידן לנתניהו היה הפסגה המשולשת שהתקיימה אתמול בניקוסיה בין קפריסין, יוון וישראל והמגעים על פיתוח שדות הגז במזרח אגן הים התיכון. לאחר השיחה בין השניים, התקשר ביידן גם לנשיא קפריסין לדון עמו על הנושא.

לפני כחודש הגיעו ישראל וטורקיה להבנות על מתווה הסכם הפיוס לסיום משבר המשט לעזה ולנירמול היחסים בין המדינות. במארס 2013, במהלך ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל, התקיימה שיחת טלפון בין נתניהו לנשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן במסגרתה התנצל ראש הממשלה על הרג האזרחים הטורקים על הספינה "מאווי מרמרה" במשבר המשט לעזה ב-2010. המשבר הביא להורדת דרג היחסים בין המדינות ולגירוש השגריר הישראלי מאנקרה בספטמבר 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ