מאות הגיעו להלווייתה של הדר כהן שנהרגה בפיגוע הירי בשער שכם אתמול

לוחמת מג"ב בת ה-19 מאור יהודה הובאה למנוחות בבית העלמין הצבאי ביהוד. גם רוית מיריאשווילי, לוחמת מג"ב שנפצעה אתמול, הגיעה להלוויה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים28
הלווייתה של הדר כהן בבית העלמין הצבאי של יהוד, היום
הלווייתה של הדר כהן שנהרגה בפיגוע בירושלים, בבית העלמין הצבאי של יהודצילום: מוטי מילרוד
הארץ

הדר כהן, לוחמת מג"ב שנהרגה אתמול בפיגוע הירי בשער שכם בירושלים, הובאה למנוחות היום (חמישי) בבית העלמין הצבאי ביהוד. להלווייתה של כהן, בת 19 מאור יהודה, הגיעו מאות אנשים, ביניהם גם חברתה, לוחמת מג"ב רוית מיריאשווילי שנפצעה בפיגוע. השר לביטחון פנים גלעדן ארדן, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ומפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי הגיעו גם הם להלוויה. 

"היית גיבורה אמיתית. הדר, אהובה שלי. זאת שהייתה קוראת לי אבוש, שהייתה לי אהובה מכול. איך אני אמור להיפרד ממך עכשיו?", ספד אביה עופר. אחותה מור הוסיפה: "את היית האור שלנו". 

לוחמת מג"ב שנרצחה בפיגוע, הדר כהן
הדר כהן

כהן וחברתה מיריאשווילי התגייסו למג"ב לפני חודשיים. אתמול מתחה דודתה, זהבית, ביקורת על הצבתן של לוחמות חסרות ניסיון מבצעי בשער שכם. "זה מוגזם. הם עדיין טירונים שלא מכירים את השטח. שמו להם שכפ"ץ, אז מה? הן עדיין ילדות קטנות". זהבית סיפרה כי הדר רצתה מאוד להתגייס למג"ב וחלמה להיות מפקדת. "היא היתה ילדה שכולם אהבו", אמרה. "כל מה שרצתה היא השיגה". במג"ב טוענים כי "הן סיימו הכשרה מינימלית שאיפשרה את הפעלתן".

כהן הותירה אחריה הורים, אח ואחות. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ