צעיר בדואי מואשם שתכנן לסייע לג'יהאדיסט מתוניסיה להסתנן לישראל

מוחמד אלאעסם, מורה מחליף בן 22 מתל שבע, מואשם כי הסכים לסייע לפעיל הג'יהאד להקים חוליה צבאית בעזה. תושב חורה בן 20 מואשם כי תכנן לצאת לסוריה ולהצטרף לדאעש, אך התחרט

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוחמד אלאעסם בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היום
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

כתב אישום הוגש היום (שני) בבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד מוחמד אלאעסם, סטודנט בדואי בן 22 מהיישוב תל שבע, בגין סיוע לאויב במלחמה וקשירת קשר לפשע. אלאעסם מואשם כי בעת שעבד כמורה מחליף בבית הספר ביישוב, קשר קשר עם פעילי ג'יהאד ממדינות ערביות שונות והביע הסכמה לסייע לאחד מהם להסתנן לישראל.

אלאעסם נעצר לפני כשלושה שבועות, בעת שהיה בדרכו חזרה מירדן. בחקירתו עלה כי בטרם יצא מישראל, הסכים לסייע לפעיל ג'יהאד מתוניסיה להסתנן לישראל ולבצע עמו פעילות צבאית כלשהי. 

לפי כתב האישום, אמר פעיל הג'יהאד לאלאעסם כי בכוונתו להגיע לישראל במטרה להטיף בבתי ספר ובמסגדים לג'יהאד נגד יהודים בישראל. אלאעסם הסכים לכך והשניים רקמו תוכניות, בין השאר להקמת חוליה צבאית ברצועת עזה שתילחם בצה"ל. על פי כתב האישום, אלאעסם הציע לפעיל הג'יהאד לגור אצל סבתו ברצועה והשניים תכננו להיפגש בסעודיה באפריל השנה.

ראש מועצת תל שבע, טואמן אבו רקייק, אמר בשיחה עם "הארץ" כי במועצה מגנים "כל תופעה כזאת". לדבריו, "יש לנו במדינה דו-קיום שהוא מאוד טוב ואני תמיד תומכים בדו-קיום". אבו רקייק אמר כי הוא מכיר את משפחת אלאעסם, אך לא את מוחמד עצמו. כמו כן, לא ידע לומר באיזה בית ספר שימש כמורה מחליף.

במקביל, בבית משפט השלום בבאר שבע הוגש היום כתב אישום נגד תושב חורה נג'ואן אבו אלקיעאן, בן 20, שתכנן יחד עם מכרו, פאדי אבו אלקיעאן, לצאת לסוריה ולהצטרף לארגון המדינה האיסלאמית (דאעש). נג'ואן מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע וקשירת קשר לביצוע עוון. בפרקליטות מחוז דרום לא מייחסים לו ניסיון לחבור להתאחדות בלתי מותרת או לצאת שלא כדין למדינה זרה, כיוון שהתכנון היה בשלבים ראשוניים ואבו אלקיעאן החליט בסופו של דבר שלא לצאת לסוריה.

על פי כתב האישום, ערכו פאדי ונג'ואן אימוני ריצה וצפו בסרטוני דאעש לצורך הכנה להצטרפות, אך מסיבה שאינה מתוארת בכתב האישום החליט נג'ואן שלא לצאת לסוריה. בכתב אישום נפרד שהוגש בבית המשפט המחוזי בירושלים הואשם פאדי בקשירת קשר לסיוע לאויב ובמגע עם סוכן זר.

בנוסף, נג'ואן מואשם כי ניסה לסייע לעותמאן אבו אלקיעאן, סטאז'ר לרפואה בבית החולים ברזילי באשקלון שהצטרף לדאעש בסוריה בשנת 2014. לפי כתב האישום, עותמאן ביקש מנג'ואן 4,500 שקלים כדי לממן את תוכניתו לצאת לסוריה. נג'ואן נעתר לבקשתו והשיב לו כי ינסה להשיג את הכסף, אך בסופו של דבר נסע עותמאן לסוריה ללא עזרתו הכלכלית של נג'ואן וללא ידיעתו.

לפני כשבועיים גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע תשעה חודשי מאסר בפועל על מורה מחורה, בגין הפצת תכנים התומכים בארגון דאעש ברשתות החברתיות ובפני תלמידים בכיתתו. שבוע לפני כן, גזר בית המשפט שלוש שנות מאסר על עיסא אבו אלקיעאן בגין ניסיון לצאת לסוריה על מנת להצטרף לשורות דאעש. בתחילת ינואר נגזרו ארבע שנות מאסר על מוחמד אבו אלקיעאן לאחר שהורשע בניסיון הצטרפות ללחימה בסוריה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ