נתניהו: נקיף את עצמנו בגדרות ומכשולים "כדי להתגונן מחיות הטרף שסביבנו"

רה"מ אמר במהלך סיור באתר בניית הגדר בגבול עם ירדן כי לפי חזונו "גדר תקיף את כל מדינת ישראל". לדבריו, הממשלה מכינה תוכנית רב שנתית שתדאג לסגירת פרצות בגדר ההפרדה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו טס באזור גבולה המזרחי של ישראל, היום
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) במהלך סיור באתר בניית הגדר בגבול המזרחי עם ירדן כי הוא מעוניין להקיף את המדינה בגדרות ומכשולים "כדי להגן על עצמנו מפני חיות הטרף" שנמצאות מסביבה של ישראל.

"בסופו של דבר במדינת ישראל כמו שאני רואה אותה תהיה גדר שתקיף את כולה", אמר נתניהו. "יגידו לי זה מה שאתם רוצים לעשות, להגן על הווילה? התשובה היא כן. האם נקיף את כל מדינת ישראל בגדר ובמכשול? התשובה היא כן. בסביבה שבה אנו גרים עלינו להגן על עצמנו מפני חיות הטרף".

נתניהו הוסיף כי הממשלה מכינה תכנית רב שנתית להקיף את כל מדינת ישראל בגדרות ביטחון ובין היתר מכינה תוכנית לסגירת הפרצות בגדר בין ישראל לבין הגדה המערבית. "הדבר הזה עולה מיליארדים רבים ואנחנו עובדים על תוכנית רב שנתית של תעדוף כך שזה יהיה פרוס על פני שנים", הוסיף ראש הממשלה.

ביוני האחרון אישר הקבינט המדיני-ביטחוני הקמת גדר בגבול עם ירדן. קטע הגדר הראשון, באורך 30 קילומטרים, מתפרס מאילת עד למקום בו מיועד לקום נמל התעופה הבינלאומי החדש, תמנע. העלות המוערכת עבור הקמת הגדר לכל אורך הגבול מוערכת בכשלושה מיליארד שקלים.

באוגוסט אשתקד החל משרד הביטחון שוב בבניית גדר ההפרדה באזור העיר בית ג'אלה, בתוואי עליו מתח בג"ץ בעבר ביקורת, בשל היותו פוגע באופן בלתי מידתי בזכויות התושבים הפלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ