סגן ראש השב"כ נדב ארגמן ימונה לראש הארגון

רה"מ נתניהו החליט למנות את ארגמן, בן 55, לעמוד בראש הארגון והוא צפוי להיכנס לתפקיד במאי. בעבר שירת כראש אגף מבצעים בארגון וכנציג השב"כ בארה"ב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים25

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את סגן ראש שירות הביטחון הכללי (שב"כ), נדב ארגמן, לראש שב"כ החדש. ארגמן יחליף בתפקיד את ראש השב"כ הנוכחי, יורם כהן, בחודש מאי. 

נדב ארגמן, ראש השב"כ הנבחר
ארגמןצילום: תקשורת שב"כ

ארגמן, תושב ראש העין בן 55, נשוי ואב לשלושה, משרת בשב"כ מאז 1983. בין השנים 2007-2003 כיהן ארגמן כראש אגף המבצעים בשב"כ, ולאחר מכן היה נציג השב"כ בארה"ב במשך ארבע שנים. בהמשך מונה לתפקיד סגן ראש השירות במשך שלוש שנים.

בספטמבר 2014 הושאל לוועדה לאנרגיה אטומית, וכעבור שנה חזר לתפקיד סגן ראש השירות בעקבות בקשתו של ראש השירות יורם כהן, עם מינויו של רוני אלשיך למפכ"ל המשטרה. 

ראש הממשלה נתניהו אמר כי "לנדב ארגמן ניסיון מבצעי ופיקודי מוכח ועשיר ביותר בשירות הביטחון הכללי. אני סמוך ובטוח כי השב"כ תחת פיקודו ימשיך להתחזק במישור המבצעי והטכנולוגי וימשיך להגן על ביטחון ישראל".‎‎ גורמים בלשכת ראש הממשלה ציינו שנתניהו ראיין כמה מועמדים לתפקיד בשבועות האחרונים ונפגש פעמיים או שלוש עם כל אחד מהם לפני שקיבל את ההחלטה למנות את ארגמן.‎‎

נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך הערב את ארגמן על היבחרו ואמר לו כי הוא "האיש הנכון במקום הנכון". 

שר הביטחון, משה יעלון, אמר כי אין לו ספק שארגמן יוביל את הארגון בהצלחה. "נדב הוא האיש הנכון לקחת את המקל מיורם כהן, ולהנהיג את עובדי השב"כ המסורים ואת הארגון כולו בנחישות ובאחריות במציאות המורכבת", לדבריו. גם שר המודיעין, ישראל כץ, בירך את ארגמן ואמר לו כי בתקופה מאתגרת זו, של איומים וטרור מבית ומחוץ, זו יש לשירות הבטחון הכללי משקל מיוחד בהגנה על מדינת ישראל ואזרחיה.

ראש השב"כ היוצא, יורם כהן, בירך גם הוא את ארגמן ואמר כי הוא "מאמין שמינויו של נדב, מועמד שצמח בשורות הארגון, יאפשר לשירות לממש את ייעודו על הצד הטוב ביותר".

ראש האופוזיציה והמחנה הציוני, ח״כ יצחק הרצוג אמר: ״נדב ארגמן איש ראוי ובעל ניסיון רב בשמירה על בטחון אזרחי ישראל, ואין ספק שיביא את ניסיונו זה גם לתפקיד ראש השירות אליו ייכנס בעוד מספר חודשים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ