ניסיון פיגוע בהר חומה: פלסטיני ניסה לדקור חייל ונורה למוות

המחבל ניסה לדקור חייל משטרה צבאית במחסום מזמוריה בדרום-מזרח העיר. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל, הדוקר נורה על ידי שוטר מג"ב שאבטח את הכוח

זירת ניסיון הדקירה

פלסטיני ניסה לדקור חייל משטרה צבאית היום (ראשון) בצהריים במחסום מזמוריה בדרום-מזרח ירושלים, סמוך להר חומה. אין נפגעים לכוחות צה"ל. כוח מג"ב ירה לעבר החשוד והוא מת מפצעיו.

מהמשטרה נמסר כי סמוך לשעה 13:00, במהלך בידוק בכלי רכב שביצעו שוטרי מג"ב וכוח של משטרה צבאית במחסום מזמוריה, קיבלו השוטרים דיווח על חשוד שרץ לכיוונם עם סכין. אחד משוטרי מג"ב שאבטח את הפעילות ירה לעברו ופגע בו.

לפי הודעת משרד הבריאות הפלסטיני, החשוד הוא נעים סאפי בן 17‎, מהכפר אלעבידייה ליד בית לחם.

מוקדם יותר הבוקר נהרגו שני נערים פלסטינים מירי צה"ל במהלך חילופי אש צפונית לג'נין. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי ההרוגים הם נהאד ראיד ואקד ופואד מרואן ואקד, בני 15 מערקה. לפי הדיווח הצבאי, כוח של חיילי מילואים הגיע לאזור גדר ההפרדה סמוך לכפר לאחר שתצפית זיהתה יידוי אבנים באזור. עם הגיעו של הכוח לאזור נפתחה לעברו האש, והחיילים השיבו אש ממנה נהרגו שני הפלסטינים.

אתמול נפצע חייל באורח קל מאוד ופלסטיני בן 30 נפצע בינוני בפיגוע דקירה בחברון. כוח צה"ל ירה למוות במחבלת, שלפי משרד הבריאות הפלסטיני היא כלזאר עזמי אל-עויוי, בת 17 מחברון. הפלסטיני שנפצע בפיגוע נדקר כנראה בטעות על ידי המחבלת.

מאוחר יותר אתמול עלה חשד לפיגוע באירוע נוסף, שבו נפצעו קל שלושה משוטרי משמר הגבול כאשר מכונית שבה נסעו פלסטינים התנגשה ברכב שבו נסעו ליד מעלה אדומים ושוטר נוסף נפצע מפגיעת הרכב. שניים מנוסעי המכונית הפוגעת נפצעו מירי. במשטרת ירושלים בודקים אם מדובר בפיגוע. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות