חשד לשחיתות ביחידה האחראית להקמת הגדר בגבולות

מצ"ח חקרה קרוב לשנה חשד שקצינים ביחידה העבירו עבודות לחברות חיצוניות שהיו עמם בקשרים אישיים. כפי הנראה רק קצינה אחת תעמוד לדין משמעתי. הקצין שפנה עם המידע למצ"ח הודח מתפקידו ביחידה אך הועבר לתפקידים נוספים בצה"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו מסייר בגדר הגבול עם ירדן, בשבוע שעבר. לצדו של נתניהו נראים הרמטכ"ל גדי איזנקוט ומאבטחים
רה"מ נתניהו מסייר בגדר הגבול עם ירדן, בשבוע שעברצילום: מרק ישראל סלם
גילי כהן
גילי כהן

משטרה צבאית חוקרת (מצ"ח) חקרה חשד לשחיתות במנהלת התפר, האחראית על הקמת הגדר בגבולות הארץ, שעיקרה חשד להטיית מכרזים ואי-סדרים.

במשך כמעט כשנה חקרה המשטרה הצבאית חשד לפרשיית שחיתות ביחידה, במסגרתה, כך על פי החשד, הועברו עבודות לחברות חיצוניות שהיו בקשרים אישיים עם קצינים ביחידה. החקירה הסתיימה, ומסקנותיה הועברו לבחינת הפרקליטות הצבאית. לפי מקור בצבא, מסקנות אלו לא צפויות להביא לכתב אישום, למעט מקרה של קצינה אחת, בדרגת סגן אלוף, שככל הנראה תעמוד לדין משמעתי בגין אי-סדרים בפעילותה. באתר Ynet, שם דווח על הפרשיה הבוקר, נכתב כי שמונה קצינים נחקרו בעניין זה, ביניהם אותה קצינה, שנחקרה בחשד כי חברה שמועסקים בעלי קשרים משפחתיים אליה, קיבלה עבודות במסגרת פרויקט הקמת הגדר.

לדברי המקור מי שפנה עם המידע בנוגע לפרשה לגופי הצבא, ביניהם מצ"ח, הוא קצין בדרגת רב סרן. בעקבות כך מונה קצין בודק לעניין, וכן נפתחה החקירה שבחנה את הפרטים שמסר הקצין. הקצין הודח מתפקידו ביחידה אך הועבר לשמש בתפקידים נוספים בצה"ל. היום (ראשון) החל הקצין תפקיד במפא"ת. לטענת מקורביו, צה"ל התנהל באופן שאינו ראוי לחושף שחיתויות, אך בצבא טענו כי הוא פעל באופן נקמני ופגע ביחידה הצבאית בה שירת, עד כדי כך שמפקדו הורה לו שלא להתייצב במנהלת, מחשש שיגרום לנזקים ביחידה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל בוחן בכבוד ראש כל טענה בדבר פגיעה בטוהר המידות. עם קבלת תלונה המעלה חשד כאמור ביחס להתנהלות במנהלת "דרך אחרת" (מנהלת קו התפר, האחראית על הקמת גדר ההפרדה והגדר בגבולות השונים), נפתחה חקירת מצ"ח. עם השלמתה, הועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית, ובמהלך השבועות הקרובים יתקבלו החלטות לגביה". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ