דיווח בלבנון: עימאד מורנייה איתר את מצנחו ונשקו של רון ארד

שמונה שנים לאחר ההתנקשות בו, מדווח "אל-אחבאר" כי בכיר חיזבאללה הקים צוות מיוחד לאיתורו של הנווט הישראלי. לפי העיתון, הארגון ניסה לנהל מו"מ עם ישראל על חפציו של ארד

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש המערך הצבאי של החיזבאללה, עימאד מורנייה, שנהרג בהתנקשות החודש לפני שמונה שנים, פעל לאיתורו של רון ארד ואף הקים צוות מיוחד שאיתר את המצנח והנשק של הנווט הישראלי, כך דיווח היום (שלישי) עיתון "אל-אחבאר" הלבנוני.

רון ארדצילום: אי־פי

בכתבה נרחבת לציון שמונה שנים להתנקשות בחייו, שיוחסה לפי מקורות זרים לישראל, נאמר כי מורנייה התעניין מאוד בתיק רון ארד ואף הקים צוות מיוחד לחיפוש אחר מידע שיוכל לשפוך אור על גורלו של הנווט הישראלי, זאת מתוך מודעות למחיר הגבוה שישראל תהיה מוכנה לשלם עבורו. לפי אל-אחבאר, הצוות הצליח לאתר את המצנח ונשקו האישי של ארד ואף פרטים מבגדיו, אולם חפצים אלה לא סייעו באיתורו או איתור גופתו. עוד נכתב כי חיזבאללה ניסה לנהל משא ומתן מול ישראל על החזרת החפצים.

עוד דיווח העיתון המזוהה עם חיזבאללה, כי מורנייה היה מעורב מאוד בכל סבבי המשא ומתן העקיף בין חיזבאללה לישראל לשחרור גופות חיילי צה"ל תמורת שבויים לבנונים ופלסטינים. בהקשר הזה נאמר כי מורנייה היה מעורב בשתי הפעולות בהר דב ב-2000 וב-2006 באזור זרעית שבהם נחטפו חמישה חיילי צה"ל, וכן היה מעורב בתהליך המשא ומתן סביב החזרתם.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התבטא אף הוא בעבר כי ארגונו פעל לאתר מידע על רון ארד, מתוך מודעות לחשיבות הסוגיה בישראל. חיזבאללה השקיע מאמצים רבים באיתורו של הנווט הישראלי ובאיסוף מידע אודות גורלו. לפני שנה, נהרג ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה, בתקיפה בצד הסורי של הגבול ברמת הגולן, שיוחסה אף היא לישראל לפי מקורות זרים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ