גורמים פלסטיניים: ישראל אפשרה לשני אסירי חמאס לבקר את שובת הרעב אלקיק

עדי ראייה סיפרו ל"הארץ" כי שניים מבכירי הארגון הכלואים בישראל, שהורשעו בביצוע פיגועים, ביקרו את אלקיק בבית החולים בעפולה תחת אבטחה כבדה. ייתכן שהפגישה נועדה לשכנעו להפסיק לשבות

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגין למען שחרורו של אלקיק בכפר בילעין בסוף בסוף השבוע
מפגין למען שחרורו של אלקיק בכפר בילעין בסוף בסוף השבועצילום: רויטרס

ישראל אישרה בצעד חריג לשני אסירים ביטחוניים פעילי חמאס לבקר את העציר שובת הרעב הפלסטיני מוחמד אלקיק בבית החולים העמק בעפולה, כך לפי מקורבים לאלקיק. 

עדי ראייה סיפרו ל"הארץ" כי שני האסירים, ג'מאל אל-הור ומחמוד שריתח, מבכירי אסירי חמאס הכלואים בישראל, ביקרו היום (שני) את אלקיק מלווים בכוחות משטרה רבים שאבטחו את הביקור. 

גורם במועדון האסיר הפלסטיני העריך כי הפגישה בין אלקיק לבין בכירי החמאס התקיימה בצל מגעים שניהלה הנהגת האסירים עם שב"ס לגבי אלקיק, וכן לגבי סוגיות אחרות הנוגעות לתנאי הכליאה של אסירי חמאס בבתי הסוהר בישראל. לדברי הגורם, הפגישה נועדה לשמוע מאלקיק על מצבו ואולי אף לשכנעו להפסיק את השביתה, הנמשכת 91 ימים. 

בתום הביקור לא נמסר על שינוי בעמדתו של אלקיק לגבי השביתה. יחד עם זאת, במועדון האסיר הפלסטיני דחו מסיבת עיתונאים שהיתה מתוכננת להיום, ככל הנראה על מנת לאפשר המשך מגעים מול התביעה הצבאית בנוגע לבקשה להעביר את אלקיק לבית החולים אל-מקסד במזרח ירושלים. 

פעיל חמאס ג'מאל אל-הור נשפט לחמישה מאסרי עולם בעקבות מעורבות בחטיפת ורצח החייל שרון אדרי ובפיגוע בקפה אפרופו בשנת 1997. מחמוד שריתח הורשע במעורבות בשני פיגועים בתל אביב באינתיפאדה השנייה ונגזרו עליו שבעה מאסרי עולם. 

משב"ס נמסר כי הם מסרבים להתייחס לדברים. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ