בכיר בצבא גרמניה הגיע לישראל וישקיף בתרגיל של צה"ל וצבא ארה"ב

מפקד מערך ההגנה האווירית הגרמנית האלוף רוברט לובנשטיין העניק אות הוקרה למקבילו היוצא. התרגיל, הקרוי "ג'וניפר קוברה", מדמה מתקפת טילים רחבת היקף על ישראל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפקד מערך ההגנה האווירית הגרמנית, האלוף רוברט לובנשטיין, הגיע לישראל ויוגדר משקיף בתרגיל משותף לצבאות של ישראל וארה"ב. אמש (שני) העניק לובנשטיין אות הוקרה למקבילו היוצא, תא"ל במילואים שחר שוחט.

התרגיל, הקרוי "ג'וניפר קוברה", מדמה מתקפת טילים רחבת היקף על ישראל. באתר חיל האוויר נכתב שלובנשטיין ציין כי שיתוף הפעולה בין צבאות ישראל וגרמניה צבר תאוצה באחרונה, בייחוד משנת 2014. במסגרת היחסים התקיימו תרגילים משותפים ומפגשים רשמיים בין בכירי שני הצבאות.

צבא גרמניה וצה"ל באימון לוחמה בשטח עירוני בבסיס צאלים, באוקטוברצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של Maj. Arye Sharuz Shalicar

בחודש אוקטובר התאמן כוח מצבא גרמניה בבסיס צאלים יחד עם צה"ל, במסגרת אימון ללוחמה בשטח עירוני. כמאה חיילים וחמישה כלים כבדים הגיעו מגרמניה עבור האימון, שנחשב לגדול ביותר שקיימו שני הצבאות עד כה. בעבר ציינה שרת הביטחון של גרמניה, ד"ר אורסולה פון דר ליין, כי אין עוד מדינה שיחסיה הביטחוניים עם גרמניה כה הדוקים כמו ישראל.

בשנים האחרונות העבירה גרמניה ארבע סוללות פטריוט מדגם PAC-2 לידי ישראל. אלו סוללות ששימשו את הצבא הגרמני בעבר, אך במסגרת צמצום כוחותיו, הוחלט להחשיבן כציוד עודף. גם במהלך מלחמת המפרץ השנייה הגיעו ישראל וגרמניה להסכם, במסגרתו הושאלו לישראל שתי סוללות פטריוט של הצבא הגרמני ללא תמורה כספית.

באחרונה הוחלט בגרמניה לרכוש כלי טיס בלתי מאוישים מתוצרת התעשייה האווירית (HERON TP). שר הביטחון משה יעלון, שנפגש לפני כעשרה ימים עם מקבילתו הגרמנית, ביקש להודות על הבחירה לרכוש את כלי הטיס, אותה הגדיר בתור "הבחירה הנכונה". יעלון התייחס גם לסיוע הפיננסי שמעניקה גרמניה לרכש הצוללות וספינות המגן לאסדות הגז, וציין אז כי "זו עדות נוספת ליחסים העמוקים בין גרמניה לישראל ובין הממסדים הביטחוניים של שתי המדינות". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ