יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש העיר ירושלים ניר ברקת התייחס היום (חמישי) לדבריו בפרלמנט הבריטי של ראש הממשלה דיוויד קמרון, שאמר שהבנייה במזרח העיר היא מזעזעת.

"קמרון טועה בשל חוסר היכרות של העובדות והמציאות בשטח", כתב ברקת בהודעה לעיתונות שפרסם. "מאיזו בנייה הוא מזועזע במזרח העיר - של בתי הספר הכי חדשים ומתקדמים שאנחנו בונים שם? מהכבישים החדשים שאנחנו סוללים שם? מטיפות החלב והמרכזים הקהילתיים שהקמנו? איפה בדיוק משקיעים כך, ברשות הפלשתינית? בסוריה? בעיראק?", הוסיף ראש העיר והדגיש: "מצבם של תושבי מזרח העיר טוב היום בהרבה מכל המדינות הסובבות אותנו, וודאי מאשר בזמן המנדט הבריטי בארץ".

ברקת המליץ לקמרון "לאמץ את המודל של העיר המאוחדת, אותו גם רוב בקרב תושביה הערבים מעדיפים, כפי שעולה מהסקרים הבינלאומיים שבוצעו בעיר לאחרונה". לדבריו, "בירושלים, כמו בלונדון, לכל תושב הזכות לגור בכל מקום שיחפוץ, כשאפליה על בסיס דת, גזע ומין אסורה. האם מישהו יעלה על דעתו שעל תושב מדת מסויימת ייאסר לגור באחת משכונות לונדון?".

ברקת הזמין את ראש הממשלה הבריטי, אותו הגדיר "ידיד ישראל אמיתי", לסיור במזרח ירושלים, "ולקדם יחד איתנו חיבורים, פיתוח ושיתוף פעולה אזורי במקום להציב חומות ומחלוקות בלבה של ירושלים".

קמרון בפרלמנט, אתמול

קמרון השיב לשאלות אתמול בדיון בפרלמנט הבריטי. אחד מחברי הפרלמנט סיפר כי ביקר לאחרונה במזרח ירושלים ונפגש עם תושבת פלסטינית, שאותה מנסים מתנחלים לסלק מביתה. הוא שאל את קמרון כיצד פועלת ממשלת בריטניה כדי למנוע נישול של פלסטינים מאדמתם.

ראש הממשלה הבריטי הדגיש כבר בפתח תשובתו כי הוא תומך גדול של ישראל, אולם מיד לאחר מכן יצא בהתקפה חריפה נגד ההתנחלויות. "אני חייב לומר שבפעם הראשונה שבה ביקרתי בירושלים וערכתי סיור מסודר בעיר הנפלאה הזו וראיתי מה מתרחש בשטח בכל הנוגע לכיתור בפועל של מזרח ירושלים, מזרח ירושלים הכבושה, הייתי מזועזע". הוא ציין כי ממשלתו נחושה בתמיכתה בישראל אולם אינה תומכת בהתנחלויות, שאותן הגדיר "בלתי חוקיות". קמרון הוסיף: "אנחנו לא תומכים במה שקורה במזרח ירושלים וזה חשוב מאוד לשמור על המצב בעיר הבירה הזו כפי שהיה בעבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ