נתניהו משיב לראש ממשלת בריטניה: "כנראה שכח כמה עובדות יסודיות על ירושלים"

קמרון אמר אתמול בדיון בפרלמנט הבריטי כי הזדעזע מביקורו "במזרח ירושלים הכבושה". רה"מ ציין כי רק ריבונות ישראלית באזור תבטיח את רווחת התושבים ואת השמירה על המקומות הקדושים

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, השבוע
ברק רביד - צרובה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (חמישי) לביקורת שהשמיע אתמול דיוויד קמרון על הבנייה בהתנחלויות במזרח ירושלים, ואמר כי ראש ממשלת בריטניה "כנראה שכח כמה עובדות יסודיות על ירושלים". לדברי נתניהו, "רק ריבונות ישראל מונעת מדאעש וחמאס להבעיר את המקומות הקדושים בעיר, כמו שהם עושים ברחבי המזרח התיכון".

בכנס פוליטי של הליכוד באופקים, נתניהו ציין כי רק ריבונות ישראלית בירושלים תבטיח לתושבים הערבים בעיר כבישים, מרפאות, מקומות תעסוקה ואמצעי חיים סדירים נוספים מהם לא נהנים אחיהם ברחבי המזרח התיכון. "רק ריבונות ישראל בירושלים שומרת על שלטון החוק לכולם, דבר שלא קיים לא בעיראק, לא בתימן, לא בסוריה, לא בלוב ולא בחלקים נרחבים של העולם הערבי, לרבות ברשות הפלסטינית וגם בעזה", ציין נתניהו. "רק ריבונות ישראלית מבטיחה את כל זה וחשוב שחברינו באירופה יזכרו את העובדה הפשוטה הזאת".

אתמול השיב קמרון לחבר פרלמנט בריטי, אשר סיפר כי ביקר לאחרונה במזרח ירושלים ונפגש עם תושבת פלסטינית, שאותה מנסים מתנחלים לסלק מביתה. חבר הפרלמנט שאל את קמרון כיצד פועלת ממשלת בריטניה כדי למנוע נישול של פלסטינים מאדמתם.

ראש הממשלה הבריטי הדגיש כבר בפתח תשובתו כי הוא תומך גדול של ישראל, אולם מיד לאחר מכן יצא בהתקפה חריפה נגד ההתנחלויות. "אני חייב לומר שבפעם הראשונה שבה ביקרתי בירושלים וערכתי סיור מסודר בעיר הנפלאה הזו וראיתי מה מתרחש בשטח בכל הנוגע לכיתור בפועל של מזרח ירושלים, מזרח ירושלים הכבושה, הייתי מזועזע". הוא ציין כי ממשלתו נחושה בתמיכתה בישראל אולם אינה תומכת בהתנחלויות, שאותן הגדיר "בלתי חוקיות". קמרון הוסיף: "אנחנו לא תומכים במה שקורה במזרח ירושלים וזה חשוב מאוד לשמור על המצב בעיר הבירה הזו כפי שהיה בעבר".

קמרון בפרלמנט, אתמול

ראש העיר ירושלים ניר ברקת התייחס גם הוא היום לדבריו של ראש ממשלת בריטניה ואמר כי מצבם של תושבי מזרח העיר "טוב בהרבה מכל המדינות הסובבות אותנו, וודאי מאשר בזמן המנדט הבריטי". "קמרון טועה בשל חוסר היכרות של העובדות והמציאות בשטח", כתב ברקת בהודעה לעיתונות שפרסם. "מאיזו בנייה הוא מזועזע במזרח העיר - של בתי הספר הכי חדשים ומתקדמים שאנחנו בונים שם? מהכבישים החדשים שאנחנו סוללים שם? מטיפות החלב והמרכזים הקהילתיים שהקמנו? איפה בדיוק משקיעים כך, ברשות הפלסטינית? בסוריה? בעיראק?", הוסיף ראש העיר.

ברקת הזמין את ראש הממשלה הבריטי, אותו הגדיר "ידיד ישראל אמיתי", לסיור במזרח ירושלים, "ולקדם יחד איתנו חיבורים, פיתוח ושיתוף פעולה אזורי במקום להציב חומות ומחלוקות בלבה של ירושלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ