קצין בדרגת תא"ל הושעה מתפקידו בשל חשד לעבירות מין בחיילת

חיילת משוחררת התלוננה על עבירות שבוצעו כששירתה תחת פיקודו לפני כארבע שנים. בעקבות חקירת מצ"ח, החליט סגן הרמטכ"ל להשעות את הקצין, המיועד לתפקיד בכיר בצבא

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

קצין בכיר ובולט בצה"ל בדרגת תת-אלוף הושעה בשל חשד לעבירות מין בחיילת ששרתה תחת פיקודו.  פתחה בחקירה לאחר שחיילת משוחררת התלוננה כי מפקדה בעבר ביצע בה עבירות מין לפני כארבע שנים, כאשר ביניהם יחסי מרות.

בעקבות התלונה, נפתחה לפני יומיים חקירת מצ"ח, והקצין נחקר בנושא. בעקבות הדברים, החליט אמש (שני) סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן, להשעות את הקצין עד להתקדמות החקירה. עם זאת, בשלב זה לא הוחלט לבטל את מינויו העתידי של הקצין, הנחשב למרכזי ביותר בצבא. שמו של הקצין אסור בפרסום.

מדובר בהשעיה השנייה תוך כמה ימים שמתרחשת בצבא בשל חשד ליחסי מרות. ביום חמישי האחרון החליט מפקד פיקוד הדרום להשעות מג"ד בצה"ל בחשד שקיים רומן עם קצינה המשרתת תחת פיקודו. גם הקצינה, בדרגת סרן, הושעתה מתפקידה. חקירת מצ"ח נפתחה גם במקרה זה, והקצין מכחיש את המיוחס לו.

חקירת המשטרה הצבאית חריגה יחסית בשל דרגתו של הקצין. לדברי קצין במצ"ח, בצבא מקפידים כי דרגתו של הקצין החוקר לא תהיה פחותה מדרגת הקצין הנחקר, ועל כן סביר כי מפקד מצ"ח ומפקד המשטרה הצבאית מעורבים באופן ישיר בחקירת הקצין הבכיר. קצין במצ"ח הסביר בשבוע שעבר כי הקצין הבכיר ביותר שנחקר בשנה שעברה בשל חשד לעבירות מין היה בדרגת אלוף משנה.

, ישנה מגמה יציבה יחסית של כמה חקירות בחשד לעבירות מין בתוך שורות הצבא. בשנתיים האחרונות עמד נתון החקירות על כ-125 מקרים בצבא. עם זאת, נרשמה עלייה במספר התלונות על מקרי אונס - 12 תלונות הוגשו בשנת 2015, לעומת שמונה בשנת 2014, וחמש בשנת 2013.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ