ארבעה נערים יהודים מואשמים שתקפו ערבים בנתניה על רקע לאומני

לפי כתב האישום, הארבעה שתו אלכוהול בחוף הים בעיר, וכשהבחינו בשני הנערים הערבים - קיללו, הכו אותם, השליכו לעברם אבנים וצעקו "מחבל". אחד המתלוננים התמוטט ואיבד את הכרתו

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לי ירון
לי ירון

ארבעה נערים יהודים בני 17 מנתניה תקפו שני נערים ערבים שבילו בחוף הים בעיר על רקע לאומני, כך עולה מכתב האישום שהגישה היום (שלישי) פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי-מרכז לנוער. הארבעה מואשמים בתקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ממניע גזעני.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין סוזאן דסוקי, לפני כשבועיים בילו שני המתלוננים בחוף הים "סירונית" בנתניה. באותו הזמן ישבו הנאשמים יחד עם אחרים בחוף ושתו אלכוהול. בשלב מסוים הלכו המתלוננים לכיוון המעלית שבחוף, כאשר לפי האישום - "ללא כל התגרות מצד המתלוננים ואך בשל מוצאם הערבי, נטפל אליהם אחד הנאשמים ואמר: 'נכון שמוחמד בן זונה?'".

עוד עולה בכתב האישום כי שאר הנאשמים החלו לקלל את המתלוננים, רצו אחריהם והשליכו לעברם אבנים ובקבוקי זכוכית ריקים. הנאשמים היכו את אחד מהם בכל חלקי גופו, בעטו בראשו, דרכו עליו וחנקו אותו וכן קראו ועודדו את יתר האנשים שנכחו במקום להכות אותו תוך שהם צועקים "מחבל". לאחר מכן הותירו את המתלונן חבול ומוטל על הקרקע ונמלטו מהמקום. המתלונן ניסה לקום אך התמוטט ואיבד את הכרתו, ובהמשך פונה לבית החולים.

"המשיבים פעלו באלימות כלפי מתלוננים חפים מפשע", נכתב בכתב האישום, "מעשיהם של המשיבים מלמדים על דפוסי אלימות קשים והתנהגות אלימה שנובעת מתוך עוינות ושנאה כלפי האוכלוסייה הערבית", כתבה עו"ד דסוקי מפרקליטות מחוז המרכז.

"הרקע לאירוע כלל אינו לאומני. מדובר בקטטה של בני נוער על רקע רומנטי. הנערים היהודים היו בים והתפתחה תגרה בינם לבין הנערים הערבים בשל הערה שאלה נתנו לנערה יהודית ששהתה עמם", אמר עו"ד מרון רוזנטל המייצג את אחד הנאשמים ששוחרר אתמול למעצר בית. "מדובר בקטינים ללא עבר פלילי, הם לא קיבלו ייעוץ משפטי מהסנגוריה, והמשטרה עשתה הכל כדי לקבוע שזה על רקע לאומני, אנחנו נוכיח שזה לא נכון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ