סבב מינויים נרחב במשטרה: נצ"מ יגאל בן-שלום ימונה לראש יאחב"ל

בן-שלום פיקד על ימ"ר מחוז מרכז והיה גורם משמעותי בפרשיות גדולות בשנים האחרונות. למפקד מג"ב איו"ש ימונה תנ"צ יזהר פלד, שלפי המבקר נהג במהירות ודיווח לשווא על נסיעות מבצעיות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אישר היום (חמישי) את המלצת מפכ"ל המשטרה לסבב מינויים בכירים בארגון. בין היתר יתמנה נצ"מ יגאל בן-שלום, שיועלה לדרגת תנ"צ, לראש היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל). נצ"מ ערן קמין, שכיהן כממלא מקום ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) עוזב את היחידה מבלי שפיקד עליה, ואת התפקיד יקבל נצ"מ כורש ברנור, שיועלה לדרגת תת ניצב.

יגאל בן-שלוםצילום: חטיבת דובר המשטר
ערן קמיןצילום: חטיבת דובר המשטר

תנ"צ גדי סיסו, ראש היאחב"ל היוצא, ימונה לתפקיד סגן ראש אגף חקירות ומודיעין. את מקומו של סיסו ביאחב"ל יתפוס נצ"מ יגאל בן-שלום, שיועלה לדרגת תת ניצב. בן-שלום, קצין מוערך, היה גורם משמעותי בכל הפרשיות הגדולות בשנים האחרונות, בין היתר כשפיקד על היחידה המרכזית של מחוז מרכז.

בין המינויים המעניינים בלהב 433 הוא נצ"מ ערן קמין, שכיהן כממלא מקום ראש יאח"ה מאז התאבדותו של תת ניצב אפרים ברכה. הוא יועלה לדרגת תת ניצב וימונה לתפקיד ראש חטיבת החקירות. קמין, שעמד בראש היחידה בחקירות מעון ראש הממשלה, פרשת ישראל ביתנו, חקירתם של סילבן שלום ושל ינון מגל ופרשיות נוספות, עוזב את היחידה מבלי שפיקד עליה. מי שקיבל את הפיקוד על יאח"ה הוא נצ"מ כורש ברנור, שיועלה לדרגת תת ניצב. כורש נחשב לאיש מודיעין מצוין, בעיקר בתחום החקירות הבינלאומיות. נצ"מ מוטי לוי ימונה לתפקיד ראש היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ).

תנ"צ יזהר פלד ימונה לתפקיד מפקד מג"ב איו"ש. שמו של פלד עלה באחרונה בדו"ח מבקר המדינה, שבדק את מצלמות המהירות א-3 ומצא כי פלד נהג במהירות תוך שדיווח על נסיעה לצורך מבצעי. על פי המבקר, טענתו לא תואמת לממצאים. הוועדה שבוחנת את ממצאי הדו"ח טרם סיימה את עבודתה. מינוי נוסף במשמר הגבול הוא של תנ"צ עוזי לוי, שימונה לתפקיד סגן מפקד מג"ב.

יזהר פלדצילום: חטיבת דובר המשטר

למחוזות השונים יגיעו סגני מפקדים חדשים. תנ"צ עמי אשד ימונה לסגן מפקד מחוז ירושלים. אשד עומד כיום בראש ועדה שבוחנת את היעילות של אגף התנועה, ומינויו נחשב מפתיע, משום שתפקיד השטח האחרון שלו היה כמפקד תחנת משטרת נתניה. אשד לא פיקד על אף מרחב, ויש מי שסבור שמדובר בקפיצה גדולה מדי. תנ"צ יועז פנקס שעמד בראש היחידה לפשיעה כלכלית בלה"ב 433 ימונה לתפקיד סגן מפקד מחוז חוף. תנ"צ יוסי בכר ימונה לתפקיד סגן מפקד מחוז תל אביב ויחליף את תת ניצב יורם אוחיון, שיעזוב את המשטרה לטובת תפקיד בשירות הכבאות וההצלה. תנ"צ אמנון אלקלעי ימונה לתפקיד סגן מפקד מחוז מרכז ויחליף את תת ניצב אלון לבבי שמועלה לדרגת ניצב ומונה לראש אגף מבצעים. תנ"צ יורם סופר ימונה לתפקיד סגן מפקד מחוז ש"י.

קצינים חדשים ייכנסו לתפקידי מפקדי מרחבים. נצ"מ איציק סבן ימונה לתפקיד מפקד מרחב מג"ב ירושלים. נצ"מ שמעון לביא, מפקד מרחב דן במחוז תל אביב, ימונה לתפקיד מפקד מרחב שרון במחוז מרכז, ויועלה לדרגת תת ניצב. נצ"מ מוטי אדרעי, מפקד היחידה המרכזית במחוז מרכז, ימונה לתפקיד מפקד מרחב שפלה בדרגת תת ניצב. נצ"מ נתן בוזנה מפקד מרחב איילון יועלה לדרגת תת ניצב וימונה למפקד מרחב נגב. נצ"מ אלי כזרי ימונה לתפקיד מפקד מרחב ציון.

עינת גיל צובריצילום: חטיבת דובר המשטר

תנ"צ יהודה בן-עטר מפקד מרחב שפלה ימונה לתפקיד ראש מנהלת הרכבת הקלה. תנ"צ אפי חביביאן ימונה לתפקיד נציג משטרת ישראל במועצה לביטחון לאומי (מל"ל). נצ"מ אבי אדרי ימונה לתפקיד המזכיר הביטחוני של השר לביטחון הפנים ויחליף את ניצב משה ברקת, שמונה למפקד מחוז ש"י.

נצ"מ עינת גיל-צוברי תועלה לדרגת תת ניצב ותמונה לראש חטיבת אבטחה. נצ"מ בועז גולדברג ימונה לתפקיד סגן ראש אגף התנועה, ונצ"מ אלון אריה ימונה לתפקיד ראש חטיבת מבצעים. נצ"מ חיים בלומנפלד, שהיה עוזר המפכ"ל בשנים האחרונות, יועלה לדרגת תת ניצב וימונה למפקד המכללה הלאומית לשוטרים. נצ"מ מיכאל שפשק ימונה לתפקיד ראש חטיבת ההדרכה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ