שב"כ: נעצר תושב קבאטיה שניסה לגייס פלסטינים במצרים לפעילות טרור

מוחמד נג'יב מוצטפא נזאל עבר ב-2007 ללמוד במצרים, אך לפי שב"כ הוא פעל במדינה כדי לאתר סטודנטים מהגדה שיוכלו לצאת לאימון צבאי בעזה ולאחר מכן להקים תשתית צבאית

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

שירות הביטחון הכללי (שב"כ) הודיע היום (ראשון) כי פלסטיני מאזור השומרון נעצר בסוף ינואר בחשד שניסה לגייס פלסטינים נוספים הלומדים במצרים ולהקים תשתית צבאית בגדה. המערבית. השב"כ טוען כי מוחמד נג'יב מוצטפא נזאל, בן 33 מקבאטיה, פעל לאיתור וגיוס פלסטינים שלמדו במצרים, והתכוון לשלוח אותם לאימון צבאי ברצועת עזה. נזאל נעצר ונחקר בשירות הביטחון הכללי בשבועות האחרונים. כתב אישום צפוי להיות מוגש בעניינו לבית המשפט הצבאי בשומרון.

בשנת 2007 עבר נזאל למצרים, לטובת לימודים בקהיר. לפי השב"כ, הוא פעל במסגרת ארגון "גדודי לוחמי הקודש" (בערבית: "כתאיב אלמג'אהדין"), ארגון שאימץ סממנים אסלאמיים קיצוניים. הארגון ביצע מספר פיגועים בשנים האחרונות, בעיקר ירי רקטות לעבר ישראל. השב"כ טוען כי הארגון נמצא בקשרי עבודה עם חמאס, בעיקר באימונים, אספקת אמצעי לחימה והדרכות.

לפי הודעת השב"כ, נזאל סיפר במהלך חקירתו כי פעילותו במצרים נערכה בדירה ששימשה את "כתאיב אלמג'אהדין" בעבור מפגשים עם פעילים מהרצועה, ואליה הגיע גם ראש הארגון, אסעד אבו שריעה. אל הדירה הגיעו גם פעילי חמאס ופעילי ארגונים נוספים. עוד טוענים בשירות הביטחון הכללי כי נזאל היה מעורב בהעברת כספים עבור התשתית הצבאית שניסה להקים. כמו כן הוא סיפר כי "אמל"ח משמעותי", לשון הודעת השב"כ, עובר מאזור לוב לשטח מצרים ומשם לרצועת עזה.

שב"כ הודיע לפני כשבוע כי עצר בחודש שעבר שני פלסטינים מחברון בחשד שביצעו פיגועי ירי בעיר בהם נפצעו ארבעה ישראלים. השניים שנעצרו הם אחים משכונת אבו סנינה: נאצר בדוי, פעיל חמאס בן 23, ואחיו, אכרם בדוי, המבוגר ממנו בעשור. נאצר נעצר ב-9 בינואר, ושבוע לאחר מכן ביצע אכרם ביצע פיגוע ירי נוסף. לפי השב"כ, הוא עשה זאת כדי להסיט את החשדות מאחיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ