הודחו מפקדי החיילים שנפצעו בפיגוע הדקירה בהר ברכה

לאחר הפיגוע ליד שכם לפני כשבוע התברר כי לוחמי הגדוד היו ללא נשק, ובעמדת השמירה נמצאו לוח שש-בש וחטיפים. מצה"ל נמסר כי ההחלטה בנוגע לחיילים הפצועים תתקבל כשישובו לפעילות

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

בצה"ל הוחלט להדיח את המפקדים של הלוחמים שנפצעו , בו התברר כי הלוחמים היו ללא נשק, ובעמדת השמירה נמצא לוח שש-בש וחטיפים. נוסף לכך, הוחלט לרשום הערה פיקודית למפקד הפלוגה, ולהדיחו מפיקוד לשנה. מפקד המחלקה, וסמל המחלקה של שני החיילים מחטיבת כפיר, הודחו מתפקידם.  

בצה"ל טרם החליטו כיצד לשפוט את החיילים שנפצעו בפיגוע, על אף שככל הנראה כלי הנשק שלהם נותרו בעמדה. בצה"ל מסרו כי בעניינם של שני הלוחמים שנפצעו באירוע תתקבל החלטה כשישובו לפעילות צבאית לאחר שיחלימו מפציעתם.

לפי הודעת הצבא, "התחקיר מצביע על ליקויים באופן ביצוע המשימה וחריגה חמורה בסולם הנורמות והערכים של לוחמים בנושא שמירה על הנשק האישי, רעות ודבקות במשימה". מפקד אוגדה 340, אליה משתייכת חטיבת כפיר, קיבל את תוצאות התחקיר וההמלצות שעלו בו.

לפני כשבוע, שני חיילים נדקרו בעמדת שמירה בהתנחלות הר ברכה ליד שכם ונפצעו באורח קל וקל-בינוני. על פי דיווח של אחד החיילים, שלושה פלסטינים הגיעו לעמדת השמירה דקרו אותם ונמלטו. כוחות צה"ל ניהלו מצוד אחר השלושה. עלה חשש שכלי הנשק של החיילים נחטפו, אך בהמשך הם אותרו בעמדה ונראה כי החיילים הסירו אותם בעת השמירה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ