חיל האוויר שיגר טילי פטריוט ליד פלמחים במסגרת תרגיל המדמה מתקפת טילים על ישראל

בצה"ל לא דיווחו אם בוצע יירוט מוצלח של המערכת ובניגוד לעבר, הפעם הצבא האמריקאי לא השתתף במטווח. בעקבות השיגור נסגר המרחב האווירי באזור וההמראות הופנו למסלולי טיסה אחרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חיל האוויר שיגר הבוקר (שני) טילי פטריוט ליד פלמחים במסגרת סוף האימון המשותף שערך צה"ל לצד הצבא האמריקאי, אשר דימה מתקפת טילים רחבת היקף לעבר ישראל. לפי התוכנית, בסופו של האימון המשותף הנקרא "ג'וניפר קוברה", נערך מטווח ירי שנועד לתרגל את פעילות המערכות הצבאיות. 

בניגוד לעבר, הפעם הצבא האמריקאי לא השתתף במטווח. בצה"ל לא דיווחו אם בוצע יירוט מוצלח של המערכת, ששיגרה כמה טילי פטריוט בניסיון ליירט מטרות. בעקבות השיגור, נסגר המרחב האווירי באזור פלמחים והמראות מטוסים הופנו לאזורי טיסה אחרים על מנת שלא יפריעו לפעילות הצבאית. 

משגר טילי פטריוט בתרגיל המשותף , בחודש שעבר
משגר טילי פטריוט בתרגיל המשותף , בחודש שעברצילום: אילן אסייג

מדובר צה"ל נמסר כי "התבצע ניסוי במערכות הגנה אוויריות".

צה"ל והצבא האמריקאי פתחו לפני כשבועיים באימון המדמה מתקפת טילים רחבת היקף על ישראל, שבה כוחות אמריקאים נקראים לסייע לישראל ביירוט רקטות. כ-1,700 חיילים אמריקאים הגיעו לישראל כחלק מהתרגיל, שכלל לראשונה גם את מערכת יירוט הרקטות "שרביט קסמים". בסוף השבוע האחרון עזבו חלק מהחיילים האמריקאים את ישראל. 

משרד הביטחון העביר בימים האחרונים לידי חיל האוויר את מרכיביה הראשונים של מערכת שרביט קסמים. במהלך השנה צפויים בחיל האוויר להכריז על הגדוד המפעיל את המערכת, שמכונה מעתה בשם "קלע דוד", כאל מערכת מבצעית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ