הרב בני לאו מגבה את איזנקוט ויוצא נגד ענף תודעה יהודית: זו "יהדות בכוחניות"

רב קהילת רמב"ן בירושלים פרסם פוסט בפייסבוק בו כתב כי מובילי הענף "פסלו כל מי שלא יישר קו עם ההשקפה ה'נכונה'"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שחודשים ארוכים שבציבור הדתי והחרדי נשמע קול אחיד בדיון על עתידו של ענף תודעה יהודית בצה"ל, דוברים דתיים בולטים חורגים מן השורה ומעניקים גיבוי לרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בהחלטתו להוציא את היחידה מידי הרבנות הצבאית.

רב קהילת הרמב"ן בירושלים, הרב בני לאו, פרסם שלשום (ראשון) בערב פוסט בחשבון הפייסבוק שלו, בו כתב כי מובילי ענף תודעה יהודית ברבנות הצבאית "פסלו כל מי שלא יישר קו עם ההשקפה ה'נכונה'. רק כשהרמטכ"ל הוציא מידם את הענף החלו הזעקות של כפיה אנטי דתית". הוא הוסיף כי לערוץ 20, הרבנות הראשית והרבנות הצבאית, שעלו באחרונה לכותרות, יש מכנה משותף והוא "יהדות בכוחניות".

בשדולה ליהדות ישראלית בכנסת נערך אתמול (שני) דיון בהעברת הענף מהרבנות הצבאית לאכ"א. ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד), יו"ר משותף של השדולה ולשעבר קצין חינוך ראשי, אמר בדיון כי "אם יהדות זה חלק מהחינוך בצה"ל, אז יש מי שאחראי על החינוך בצה"ל". שטרן הביע צער כי נעדרו מהדיון מי שניהלו את הקמפיין להשארת הענף בידי הרבנות הצבאית, ואמר כי "אין בדיון הזה אמירה בעד ונגד רבנים".

ח"כ רחל עזריה (כולנו), שותפתו של שטרן בראשות הוועדה, אמרה כי בישראל "היה כור היתוך, רב תרבותיות, ומה שקרה בצבא זה שהתרבויות לא מדברות אחת עם השנייה. לא מסוגלים לשבת סביב שולחן אחד ולהגדיר מה הערכים המשותפים לנו כחברה".

בדיון השתתף גם תא"ל במילואים אלי שרמייסטר, שבתפקידו כקצין חינוך ראשי החריף מאוד המתח עם הרבנות הצבאית. לדבריו, "הצבא לא יוצא לקרב על שם השם אלא על מדינת ישראל, ומי שמנחה זו ממשלת ישראל. חיל חינוך הוא המופקד על החינוך בצבא. ראוי שהחיל עצמו ידאג לאיזונים בין המרכיבים השונים, כולל הערכים הדתיים".

בשבוע שעבר דחו שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל איזנקוט בקשה של שרים ורבנים להשאיר את ענף תודעה יהודית תחת שליטת הרבנות הצבאית. יעלון ואיזנקוט נפגשו בשבוע שעבר בבית החייל בירושלים עם שר החינוך נפתלי בנט, שר הפנים אריה דרעי, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), וכמה רבנים מהציונות הדתית, ודנו עמם בעניין. אחד ממשתתפי הפגישה הביע אכזבה מתגובתם של יעלון ואיזנקוט. לדבריו, השניים "אפילו לא אמרו שישקלו את הבקשה. הם פשוט אמרו 'לא' וסגרו את הדיון. זה היה נראה לא מכובד".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ