ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ארבעה מאחיו של פואד אבו רג'אב תמימי, שביצע שלשום (שלישי) את פיגוע הירי במזרח ירושלים, גורשו לגדה המערבית מכיוון שאינם מחזיקים באישורי שהייה בארץ.  תמימי ירה שלשום לעבר שוטרים ברחוב צלאח א-דין בעיר, פצע אחד מהם באורח קשה ונמלט. במהלך מרדף אחריו, הוא ירה בשוטר נוסף ופצע אותו גם כן באורח קשה; לאחר מכן הוא נורה למוות.

המחבל פואד אבו רג'אב תמימי

בעקבות הפיגוע, עצרה משטרת ירושלים את אב המשפחה לחקירה. בנוסף, החליטה לגרש ארבעה מאחיו של תמימי, בגילאי 19-14, לבית קרוב משפחתם בכפר ביר נבאלה, צפונית לירושלים. אם המשפחה, שלה תעודת זהות ישראלית, נאלצה לעזוב עם ארבעת ילדיה הנוספים, בגילאי שנתיים עד 14, לבית הדוד גם כן.

עורך הדין מוחמד מחמוד שמלווה את המשפחה אמר ל"הארץ" כי בני המשפחה הוזמנו אחר הצהריים לחקירה ובשעות הערב הועברו ברכב משטרתי למחסום קלנדיה, משם הוכנסו לשטחי הרשות הפלסטינית. 

"ההחלטה נפלה עלינו כרעם ביום בהיר", סיפרה האם מיסא ל"הארץ". "אני לא יכולתי להשאיר חלק מהילדים שלי בעיסאוויה וחלק שיורחקו, ולכן כולנו עכשיו יחד אבל אנחנו לא יכולים להישאר כאן הרבה זמן בלי בית ובלי קורת גג". האם התייחסה גם למעצרו של בעלה והביעה תקווה שישוחרר בהקדם.

לדברי עורך הדין מחמוד, ביום ראשון בכוונתו לבדוק האם וכיצד ניתן לערער את ההחלטה בבית המשפט. ממשטרת ירושלים נמסר כי כמו בכל מקרה של שוהים בלתי חוקיים, הועברו ארבעת בני המשפחה של המחבל דרך מחסום קלנדיה לשטחים.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר כי הנחה את המשטרה מיד לאחר הפיגוע בירושלים לבדוק את מעמדם החוקי של בני משפחתו של תמימי וכי מבדיקה של המשטרה עלה כי "הוריו של המחבל הגישו בקשה לאיחוד משפחות אולם בקשה זו עדיין לא אושרה ולכן אביו של המחבל, המחבל עצמו ואחיותיו אינם בעלי מעמד של תושב ולכן שהו באופן בלתי חוקי בעיסאוויה. משכך, גורשו בני המשפחה לשטחי יהודה ושומרון. הנחייתי למשטרה ברורה - מי שנמצא כאן בניגוד לחוק - יגורש. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה רבה בכל החזיתות ונגבה מחיר יקר ממי שתומך, מממן ומסייע לטרור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ