צה"ל פשט על תחנת טלוויזיה ברמאללה, החרים ציוד והוציא לה צו סגירה

לדברי גורמים פלסטינים, בפעילות נעצרו מנהל התחנה ושני טכנאים. מצה"ל נמסר כי התחנה הינה חלק מארגון הג'יהאד האיסלאמי והפשיטה בוצעה עקב שידורי הסתה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

כוח של צה"ל פשט הלילה (שישי) על תחנת הטלוויזיה "פלסטין אל-יום" של הג'יהאד האיסלאמי ברמאללה, כמו גם על משרדי חברת ההפקות "טרנס-מדיה" בעיר, והחרים ציוד אלקטרוני. מצה"ל נמסר כי "מדובר בתחנה שהינה חלק מארגון הג'יהאד האיסלאמי ומהווה התאחדות בלתי מותרת לפי החוק". 

לדברי גורמים פלסטינים ברמאללה, הפשיטה אירעה לאחר חצות בשכונת א-טאחונה באל-בירה והוחרם ציוד רב. כמו כן, נעצרו שני טכנאים ששהו במקום, אחד מחברון והשני משכם, בעוד מנהל תחנת התחנה, פארוק עליאת, נעצר בביתו בביר זית. צה"ל אישר כי עליאת אכן נעצר. 

יש לציין כי הערוצים הפלסטיניים, שאינם שייכים פורמאלית לרשות הפלסטינית, מחזיקים אולפנים בעזה וגם במדינות ערביות כמו לבנון, ולכן לרוב שידוריהם נמשכים גם לאחר פשיטות צה"ל. בגדה יכולים להמשיך להפיק שידורים באמצעות חברות הפקה רבות הפעילות ברמאללה.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך הלילה בפעילות משותפת של צה״ל והמינהל האזרחי, נתפסו משדרים וציוד טכני מתחנת השידור 'פלסטין אל-יום' שברמאללה. מדובר בתחנה שהינה חלק מארגון הג'יהאד האיסלאמי ומהווה התאחדות בלתי מותרת על פי חוק. למקום הוצא צו סגירה בעקבות שידורי הסתה שהושמעו בתחנה. בעל התחנה המתגורר בביר זית נעצר".

מהג'יהאד האיסלאמי נמסר כי "הפשיטה על ערוץ 'פלסטין אל-יום' היא פגיעה באסטרטגיה המאמצת את העמדה הלאומית, אשר מחוייבת לאינתיפאדה ולתהליך השחרור שמגן על העם, האדמה והמקומות הקדושים".

בשנה שעברה צה"ל סגר שלוש תחנות רדיו שפעלו בחברון. כוחות של צה"ל פשטו בחודשים אוקטובר-נובמבר על תחנות הרדיו "דרים" ו"אל־חליל", שבשכונת ואדי א-סיר בעיר, כמו גם על תחנת הרדיו "אל-חוריה" בעיר. צה"ל החרים ציוד מהתחנות בטענה שהן משדרות שידורי הסתה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ