בכיר ישראלי: עקב שיחה בין נתניהו להולנד ענקית הלווין הצרפתית תפסיק לשדר את טלוויזיית החמאס

לדברי הפקיד הבכיר, ישראל פנתה לחברה וביקשה ממנה להפסיק את שידורי ערוץ "אל-אקצא" כיוון שהם כוללים הסתה לאלימות נגד ישראלים. כבר הבוקר שב הערוץ לשדר באמצעות לווין אחר

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והולנד בוועידת האקלים בפריז בנובמבר האחרון
נתניהו והולנד בוועידת האקלים בפריז בנובמבר האחרוןצילום: עמוס בן גרשום / לע"

בעקבות שיחת טלפון שהתקיימה אתמול (שישי) בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא צרפת פרנסואה הולנד, הפסיקה ענקית הלווין הצרפתית יוטלסאט (Eutelsat) להעביר את שידורי ערוץ הטלוויזיה "אל-אקצא" ששייך לחמאס, כך אמר פקיד ישראלי בכיר. הבוקר כבר חזר הערוץ לשדר באמצעות חברת לווין אחרת. 

לדברי הפקיד הבכיר, ישראל פנתה בשבועות האחרונים לחברה וביקשה ממנה להפסיק את שידורי הערוץ כיוון שאלה כוללים הסתה לאלימות נגד ישראלים. במסגרת הלחצים על החברה שוחח נתניהו אתמול גם עם הנשיא הצרפתי וביקש ממנו לפעול להפסקת שידורי חמאס באמצעות חברת לווין צרפתית.

הפקיד הישראלי הבכיר אמר כי הבוקר עידכנה שגרירת ישראל בפריז עליזה בן-נון את לשכת ראש הממשלה, כי החברה תפסיק להעביר את שידורי טלוויזית אל-אקצא. "ראש הממשלה מודה לנשיא צרפת על עזרתו במניעת הסתה נגד ישראלים ויהודים", אמר הפקיד הישראלי הבכיר.

עם זאת, חרף הפנייה של נתניהו ולמרות העובדה שהחברה הצרפתית הפסיקה להעביר את שידורי החמאס, ערוץ אל-אקצא שב לשדר כבר הבוקר (שבת) באמצעות לווין אחר ובתדר אחר.

באתר האינטרנט של הערוץ פורסמה הבוקר הודעה לפיה אחרי ש-Eutelsat הפסיקה להעביר את השידורים, עבר הערוץ לשדר בתדרים חדשים באמצעות חברת הלווין המצרית Nilesat ובאמצעות חברת הלווין Arabsat שיושבת בסעודיה. 

חמאס מוגדר באיחוד האירופי כארגון טרור. מדינות האיחוד האירופי מחרימות את הארגון כל עוד הוא אינו מכיר בישראל, מתנער מהטרור ומכיר בהסכמים הקודמים בין אש"ף לבין ישראל. ביוני 2010 כבר הורתה המועצה העליונה לשידורי רדיו וטלווזיה בצרפת, רשות ממשלתית האחראית על הרגולציה בתחום, לחברת Eutelsat להפסיק את שידור ערוץ אל-אקצא של חמאס.

הנימוק להוראה היתה שערוץ אל-אקצא, שמשדר מעזה, עובר על החוק הצרפתי על רקע הפצה של גזענות והסתה. בעקבות ההוראה הוסר הערוץ מחבילת הערוצים שמועברים למזרח התיכון באמצעות Eutelsat, אולם לאחרונה הוחזר הערוץ לחבילה באמצעות ספקית לווין אחרת עמה יש ל-Eutelsat שיתוף פעולה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ