לאחר ביטול מינוי בוכריס: תא"ל איציק תורג'מן יכהן כראש חטיבת המבצעים

תורג'מן משמש בימים אלו כראש מטה זרוע היבשה בצה"ל. ההחלטה התקבלה לאחר שמינויו לתפקיד של תא"ל אופק בוכריס בוטל בשל חקירת החשדות לעבירות המין

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

צה"ל מאייש את תפקיד ראש חטיבת המבצעים, לאחר שמינויו של תא"ל אופק בוכריס לתפקיד בוטל. היום (שני) הודיעו בצבא כי לתפקיד יתמנה תא"ל איציק תורג'מן, המתפקד בימים אלו כראש מטה זרוע היבשה בצה"ל ושימש כמפקד אוגדה 36 וכמזכירו הצבאי של שר הביטחון.

ההחלטה נעשתה בהמשך להודעת הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, בשבוע שעבר על ביטול מינוי בוכריס לתפקיד על רקע החקירה המתנהלת נגדו. מינויו של תורג'מן צפוי לצאת לפועל כבר במהלך הימים הקרובים.

תא"ל איציק תורג'מןצילום: תומר אפלבאום

תא"ל בוכריס חשוד בביצוע חמישה מעשי אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים לאורך תקופה ממושכת בחיילת ששירתה תחת פיקודו לפני כארבע שנים. התביעה הצבאית מייחסת אמינות גבוהה לחיילת שהתלוננה, כשלפי החשד בוכריס ביצע בחיילת עבירות מין חמורות.

החיילת, המתלוננת הראשית בפרשה, מסרה את שמה של מתלוננת נוספת, קצינה בדרגת רס"ן בצה"ל, שטענה כי בוכריס הטריד אותה מינית. מדובר לא רק בהודעות ששלח לה תא"ל בוכריס, אלא גם במעשים פיזיים העומדים בהגדרה החוקית של הטרדה מינית.

עד כה מכחיש תא"ל בוכריס טענות שתי המתלוננות, וטוען כי לא היו דברים מעולם. בשבוע שעבר נבדק בוכריס בפוליגרף, ולפי דיווח אמש בחדשות ערוץ 2, תוצאות הפוליגרף הוטחו בו במהלך חקירתו השלישית במשטרה הצבאית.

בנוסף למינוי תורג'מן שיצריך אישור מצד שר הביטחון, משה יעלון, יבקש הצבא אישור גם למינוי אל"ם יונתן סיידה למדריך הראשי במכללה לביטחון לאומי. סיידה מחליף בתפקיד את אל"ם דרור שלום, שהוחלט כי יועלה בדרגה וישמש כראש חטיבת המחקר באגף המודיעין בצה"ל.

אל"ם שלום יכהן כראש חטיבת המחקר באגף המודיעין לאחר שתא"ל אלי בן מאיר החליט כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו. זאת, בשל מחלוקות אישיות עם ראש אגף המודיעין, האלוף הרצי הלוי, וקצינים בכירים נוספים באגף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ