נתניהו לאלקין: לא עדכנו את הקבינט, כי הפלסטינים דחו את ההצעה להחזיר חלק מהערים לשליטתם

רה"מ הגיב לביקורת הנוקבת שנשמעה בימין בעקבות חשיפת הארץ על המו"מ החשאי עם הרשות. שר החוץ הפלסטיני: רמאללה דרשה שישראל תפסיק את פעילות צה"ל בכל הערים הפלסטיניות לאלתר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

השר זאב אלקין אמר הבוקר (שלישי) כי שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על חשיפת "הארץ" בעניין להחזרת ערים פלסטיניות בגדה לשליטת הרשות הפלסטינית, וביקש ממנו הבהרות. " על המגעים בקבינט וזה לא תקין", אמר אלקין בראיון לגלי צה"ל. "ראש הממשלה אמר לי שהקבינט לא עודכן מכיוון שהמהלך לא הבשיל, לאור סירובם של הפלסטינים להצעה. כרגיל, הפלסטינים לא מפספסים הזדמנות לפספס הזדמנות".

אלקין, שמשמש כמשקיף בקבינט המדיני־ביטחוני, ציין כי השיב לנתניהו שבכל מקרה היה צריך לדון בהצעה כזו מראש בקבינט, עוד לפני שדנים על זה עם הפלסטינים. "הקונספט של אוסלו, שהפלסטינים יעשו עבורנו את העבודה, לא הוכיח את עצמו", אמר אלקין. "שינינו את זה בחומת מגן, ולהחזיר את הגלגל אחורה יהיה לא נכון".

אלקין ונתניהו
אלקין ונתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

במקביל, שר החוץ הפלסטיני ריאד אל־מאלכי אישר הבוקר כי הרשות מתנגדת להצעה הישראלית. אל־מאלכי אמר בראיון לרדיו "קול פלסטין" כי הרשות דחתה את ההצעה הישראלית להפסקת פעילות צה"ל בשטח איי — ברמאללה ויריחו תחילה — ודרשה שישראל תפסיק את פעילות צה"ל בכל הערים הפלסטיניות מיד.

אתמול היו תגובות חריפות של בכירי הימין לידיעה כי ישראל מנהלת משא ומתן חשאי להחזרת ערים בגדה לשליטת הפלסטינים. אלקין אמר כי המשא ומתן התקיים מאחורי גבם של חברי הקבינט ודרש משר הביטחון משה (בוגי) יעלון "לעצור כל התקדמות בכיוון מסוכן זה". בסביבתו של יו"ר הבית היהודי ושר החינוך אמרו כי יילחם "בכל הכוח" בהצעה להחזרת ערים בגדה לשליטת הרשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ