"הארץ"

כוחות משטרה טורקים מנהלים בשעות אלה מצוד אחר שלושה פעילי דעאש, לאחר שקיבלו מידע כי הם מתכננים לבצע פיגועי התאבדות נוספים במרכזי הערים. תמונותיהם של השלושה פורסמו היום (שני) על ידי המשטרה הטורקית, שפרסמה גם את שמותיהם: סאבאש יילדיז, האסי עלי דומאז ויונאס דורמאז. 

שלושת החשודים. מימין: סאבאש יילדיז, האסי עלי דומאז, יונאס דורמאזצילום: משטרת טורקיה

על פי דיווח באתר הטורקי "הברטורק", המחבל שביצע את הפיגוע בשבת במרכז איסטנבול עקב אחרי קבוצת הישראלים מהיציאה מהמלון בו שהו. גם כתב העיתון "טודיי זאמאן", עבדאללה בוזקורט, דיווח דברים דומים. על פי בוזקורט, המחבל ארב לישראלים מחוץ למסעדה בה אכלו את ארוחת הבוקר, וכשיצאו ממנה התקרב אליהם ואז הפעיל את מטען החבלה והתפוצץ. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בישיבת סיעת הליכוד כי עדיין לא ברור אם הפיגוע כוון נגד ישראלים וכי גופי המודיעין הישראלי מנסים לברר זאת.

אתמול הודיע שר הפנים של טורקיה, אפקאן עלא, כי שמו של המחבל הוא מהמט אוזטורק, והוא קשור לארגון המדינה האיסלאמית (דאעש). הזיהוי התאפשר הודות לדגימות דנ"א שנלקחו מבני משפחתו של אוזטורק ונמצאו מתאימים לדגימות שנלקחו מגופתו של המחבל. אביו ואחיו של אוזטורק נעצרו על ידי המשטרה מיד לאחר ההתקפה.

בפיגוע שלשום, ברחוב אסתקלאל התיירותי שבמרכז איסטנבול, נהרגו ארבעה בני אדם, בהם שלושה ישראלים. 36 נפצעו, בהם 11 ישראלים. גופותיהם של השלושה הוטסו בחזרה לארץ במטוס של חיל האוויר. חמשת הפצועים האחרונים ששהו בטורקיה, בהם ארבע נשים במצב קשה, הועברו לבית החולים תל השומר וגבר שמצבו בינוני אושפז בבית החולים סורוקה. 

נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן שיגר אתמול איגרת תנחומים לנשיא ראובן (רובי) ריבלין ובה הביע צער על שלושת הישראלים שנרצחו בפיגוע באיסטנבול ואיחל החלמה לישראלים שנפצעו. "המתקפה האכזרית הזו הוכיחה שוב כי על הקהילה הבינלאומית להתאחד במאבקה נגד הטרור, המאיים על האנושות כולה ועל הערכים הבסיסיים שלנו, ומהווה פשע נגד האנושות", כתב ארדואן לריבלין.

הנשיא הטורקי ביקש מעמיתו הישראלי לשלוח את תנחומיו העמוקים לעם בישראל ולמשפחות אשר איבדו את יקיריהן במתקפת הטרור באיסטנבול "בעודם מבקרים בעיר ומבקשים להכיר טוב יותר את התרבות שלנו". האיגרת של ארדואן באה יממה אחרי איגרת דומה ששלח ראש הממשלה הטורקי אחמט דבוטולו לעמיתו הישראלי בנימין נתניהו.

תושבים טורקים מניחים פרחים במקום בו בוצע הפיגוע באיסטנבול, שלשוםצילום: אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ