נעה שפיגל
נעה שפיגל

חומת בטון החלה להיבנות בחודש האחרון בכמה נקודות לאורך גדר הגבול עם לבנון באזור אצבע הגליל. מקור צבאי אמר ל"הארץ" כי "מתבצע מאמץ הנדסי מתמשך לחיזוק ההגנה במרחב פיקוד הצפון, בין היתר על ידי הצבת בטונדות ובניית מכשולים". החומה, שגובהה תשעה מטרים, מצטרפת לפעולות חישוף וחציבת מדרונות בכמה מקומות סמוך לגבול. זאת, במטרה להקשות על חדירה לשטח ישראל ולהקל על זיהוי תנועות בגבול.

תושבים בקיבוץ משגב עם אמרו היום (שני) ל"הארץ" כי הופתעו מבניית החומה בחלקו המערבי של הקיבוץ, הפונה ללבנון. ככל הנראה, החומה לא תיבנה לאורך גדר המערכת כולה, אלא רק בחלקים ממנה. "לפחות הנוף היפה נמצא בצד השני (של הקיבוץ)", אמרה אחת החברות.

בצלאל לב טוב, מנהל ענף סיורים, הסברות ותצפיות במשגב עם, אומר כי בעשור שחלף מאז מלחמת לבנון השנייה "המצב בגבול הוא הכי שקט שהיה. לא היה מצב כזה שקט טוב אף פעם". עם זאת הוא ציין את התקרית החריגה ב-2010, שבה נהרג סמוך לקיבוץ מפקד גדוד במילואים. הקצין נורה למוות על ידי צלף של צבא לבנון בשעה שכוח הנדסה עסק בגיזום עץ מצדה השני של הגדר.

עפר מושקוביץ', דובר קיבוץ משגב עם, אמר: "גדר היתה ותמיד תשאר. אנחנו לא מודאגים. עכשיו מוסיפים בטון, אבל זה רק לביטחוננו. לא תראו פה שום לחץ - לא מהתושבים, לא מהחברים ולא מהילדים. מה שעל סדר היום זה משלוחי מנות ותחפושות פורים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ