יעלון: איסוף המידע בידי "שוברים שתיקה" - לא בגידה, אלא עבירת ביטחון מידע

שר הביטחון הבהיר שרק אם המידע נמסר לאויב זו בגידה, אך הוסיף: "העובדה שהוא מאוחסן ומאופסן היא עבירת ביטחון מידע". לדבריו, הוא אינו מבקש להוציא את הארגון מחוץ לחוק: "זכותם להתבטא"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הביטחון משה יעלון בכנסת, לפני שבועיים

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הסתייג הבוקר (חמישי) מדברים שאמר, שאיסוף המידע על ידי ארגון שוברים שתיקה הוא בגידה, והסביר כי זו בגידה רק אם המידע נמסר לאויב. לטענתו, הארגון והחיילים שנתנו לו עדות עברו עבירת ביטחון מידע. ביום שני השבוע אמר יעלון כי השאלות שהארגון שואל חיילים, הנוגעות לסודות מבצעיים הן בגידה, בין שהמידע מתפרסם ובין שהוא נשמר בידי הארגון.

"המידע הזה, כשהוא נאגר באיזשהו מקום על ידי גורם לא מוסמך, זו עבירת ביטחון.... אם המידע הזה נמסר גם לאויב – זו בגידה", אמר יעלון בראיון לגלי צה"ל. כשנשאל ספציפית על נוסח דבריו מראשית השבוע השיב: "לא קשרתי את זה לבגידה. אמרתי שזו עבירה, עבירה על ביטחון מידע".

יעלון בכפר בלום

שר הביטחון אמר כי הארגון "פועל תחת אינטרס פוליטי מובהק נגד הכיבוש", וכי בתחקיר חדשות 2 התגלה שהשאלות ששואל הארגון חיילים המוסרים עדות אינן בסמכותו. "גם חייל שדיבר על זה, אין לו סמכות ואסור לו להעביר מידע, גם חייל משוחרר. המידע הזה כשהוא נאגר באיזשהו מקום על ידי גורם לא מוסמך, מאוחסן ומאופסן באיזשהו מקום לא מוגן", הוסיף יעלון.

כאשר שב ונשאל האם המעמד של שוברים שתיקה הוא של בוגדים או לא, ענה: "אנחנו כרגע בודקים את העניין". לטענתו, "מבדיקה ראשונית, הרבה מידע שלהם אכן נפסל בידי הצנזורה, כלומר נאגר על ידם מידע שלא ברשות או בסמכות". יעלון הוסיף כי צריך "לבדוק גם את האנשים שמסרו את המידע הבלתי מוסמך הזה".

יעלון הדגיש עם זאת כי אינו מבקש להוציא את הארגון אל מחוץ לחוק. "אני לא קורא להוציא את הארגון מחוץ לחוק, זכותם להתבטא. הם יכולים להתנגד למדיניות שלי, אני מוכן להתווכח אתם. אבל ההתנהלות שלהם באופן כזה היא בוודאי פסולה", אמר.

מארגון שוברים שתיקה נמסר בתגובה: "היום נאלץ שר הביטחון להודות שחיילים ולוחמים אזרחי ישראל, המתנגדים לכיבוש ושוברים שתיקה, הם לא מרגלים, לא בוגדים ולא מחזיקים בסודות מדינה. אחרי שחזר בו מההאשמה הפוליטית המסוכנת והמבישה שלו על כך ששוברים שתיקה הם בוגדים, זה עניין של זמן עד שייאלץ לחזור בו גם מהטענה הרופסת על אחזקת מידע. ארגון שוברים שתיקה עובד בכפוף לצנזורה ועל פי הנחיותיה למעלה מעשר שנים, ולא עובר שום עבירת מידע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ