ארבעה צעירים ממזרח ירושלים מואשמים בניסיון הצטרפות לדאעש

על פי כתב האישום, הארבעה לא הצליחו לחצות את הגבול לסוריה, אך הקימו קבוצת לימוד שבה צפו בסרטי דאעש והאזינו למנהיגיו. בנוסף, הוגש כתב אישום נגד שלושה תושבי מזרח ירושלים שתכננו פיגוע

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

ארבעה צעירים בני 20 עד 25 ממזרח ירושלים מואשמים בניסיון להצטרף לארגון המדינה האיסלמית (דאעש). לפי כתב האישום, הצעירים לא הצליחו מסיבות שונות להגיע לסוריה, אך הקימו קבוצת לימוד שבה למדו אידאולוגיה של דאעש וצפו בנאומי מנהיגיו. כתב אישום נוסף הוגש נגד שלושה תושבי מזרח ירושלים שתכננו פיגוע.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, אחד הנאשמים, לוקמאן עטון, בן 24 מצור באהר, ניסה להצטרף לכוחות דאעש בסוריה. הוא טס לטורקיה ונפגש עם מבריח, אך לא היה לו די כסף כדי לשלם על העברתו את הגבול. לאחר שובו הוא הקים, יחד עם הנאשמים האחרים, קבוצת לימוד שנפגשה כמה פעמים בשבוע כדי ללמוד את האידיאולוגיה של דאעש. הם צפו יחד בסרטים של הארגון ובנאומים של מנהיגיו.

נאשם אחר, עבד אל-רחמאן אבו טיר, ניסה גם הוא להגיע לטורקיה לפני כחודש, אך נעצר בשדה התעופה. נאשם נוסף ניסה לנסוע אף הוא, אך אביו גילה את כוונותיו ועצר אותו. "במעשיהם היו הנאשמים חברים בארגון טרוריסטי, קשרו קשר וניסו לקיים ביודעין מגע עם סוכן חוץ, לרבות מי שיש יסוד סביר לחשוד בו כי עסק, או נשלח לעסוק, מטעם ארגון מחבלים או למענם", נכתב בהודעת הפרקליטות. "כמו כן, במעשיהם ניסו הנאשמים לצאת שלא כדין לסוריה".

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אביעד דוויק מפרקליטות מחוז ירושלים, מואשמים הארבעה בעבירות של ניסיון חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון חברות בארגון טרוריסטי, תמיכה בארגון טרוריסטי וניסיון יציאה מהארץ שלא כדין.

בכתב אישום אחר, שהוגש לבית המשפט המחוזי בעיר, מואשמים שבעה תושבי מזרח ירושלים, בני 17 עד 21, בעבירות של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, ייצור נשק, סחר בנשק, נשיאת נשק ותמיכה בארגון טרור. על פי כתב האישום, שלושה מהנאשמים, בני 17, היו חברים בארגון החזית העממית. הם תכננו פיגועי ירי ויידוי בקבוקי תבערה ומטעני צינור לעבר כוחות משטרה בעיסאוויה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ