הפצ"ר לשעבר: התבטאויות פוליטיקאים בפרשת החייל היורה - פגיעה קשה בצבא

לדברי דני עפרוני, "ראינו פוליטיקאים וחברי כנסת מגיעים לבית הדין הצבאי. מה הם ניסו לעשות? להשפיע או להלך אימים על חוקרים ושופטים"; היום תתבצע נתיחת גופתו של המחבל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמל א' בדיון בהארכת מעצרו, בשבוע שעבר

האלוף דני עפרוני, הפרקליט הצבאי הראשי (פצ"ר) לשעבר מתח הבוקר (ראשון) ביקורת על התערבות פוליטיקאים בפרשת החייל שירה במחבל פלסטיני בעודו שרוע על הקרקע. "ההתבטאויות האלה פוגעות קשות בצבא ובמרקם הרגיש הזה של יחסי מפקדים ופקודים. זה האמון של הציבור במערכת המשפט הצבאי"

לדברי עפרוני, שאמר את הדברים בראיון לגלי צה"ל, "היה מי שדימה את זה לתוכנית ריאלטי עם חבר מושבעים שניזון מרסיסי מידע ומתחילים לנתח, לפסוק ולהחליט עכשיו במקום הגורמים המקצועיים המוסמכים. ראינו פוליטיקאים וחברי כנסת מגיעים לבית הדין הצבאי. מה הם ניסו לעשות? להשפיע או להלך אימים על חוקרים ושופטים". האזינו לראיון

הפצ"ר לשעבר הוסיף כי "אם הפרקליטות תגיע למסקנה שאין להם מספיק ראיות להעמיד לדין, תוצאה שיכולה להתקבל, מישהו באמת יאמין שהגיעו לתוצאה הזו אחרי תהליך אמיתי, מקצועי ונטול פניות? אני מסופק". עוד אמר עפרוני: "אנחנו עסקנו ואנחנו עוסקים באלפי אירועים מבצעיים. אנחנו יודעים לתת את המשקל הנכון גם לשיקול המבצעי. ברור לי שהפצ"ר ואנשיו לא יקבלו כל החלטה לפני שיהפכו כל אבן ויבדקו כל ספק".

התביעה הצבאית סבורה כי הראיות שהצטברו עד כה בעניינו של החייל מאפשרות לגבש נגדו כתב אישום. היום צפויה להתקיים נתיחת גופתו של המחבל במכון לרפואה משפטית, ולאחר קבלת חוות הדעת בממצאי הנתיחה, יוכלו בתביעה הצבאית לדון בגיבוש סעיפי האישום נגד החייל. אם יתברר כי המחבל הפלסטיני אכן היה חי בעודו שרוע על הקרקע, כפי שעדויות החיילים, ביניהם היורה עצמו, מצביעות, הוא צפוי להיות מואשם בהריגתו. 

שלשום דן בית הדין הצבאי לערעורים בקריה בערעור התביעה הצבאית על ההחלטה לשחרר למעצר פתוח בבסיס את החייל, סמל א'. בהסכמת התביעה הצבאית וסנגורי החשוד הוחלט לשחרר את החייל למעצר פתוח במפקדת האוגדה שלו, בבסיס נחשונים. בתקופה זו ייאסר עליו לשאת נשק ולשוחח עם עדים בפרשה. דיון נוסף בערעור יתקיים ביום שלישי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ