נתניהו מגבה את שקד: זכותו של כל אחד לבקר את בית המשפט העליון

בטקס הנחת אבן פינה לספריה הלאומית בירושלים גיבה רה"מ את הביקורת החריפה שהטיחה בביהמ"ש שרת המשפטים שקד ואמר: "בדמוקרטיה חזקה כמו שלנו אין מישהו מעל הביקורת"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו לצד הנשיא ריבלין בטקס הנחת אבן הפינה, היום בירושלים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי): "אני מכבד את בית המשפט ואת השופטים והחלטותיהם. אבל זכותו המלאה של כל אחד לבקר החלטות אלה". נתניהו דיבר בטקס הנחת אבן פינה לספריה הלאומית בירושלים. הוא הוסיף: "בדמוקרטיה חזקה כמו שלנו אין מישהו מעל הביקורת. אצל שכנינו לא מבקרים אף אחד. במקומות בהם אי אפשר להשמיע ביקורת יש פגיעה בדמוקרטיה. השיח צריך להיות מכובד ולא מתלהם. כך נהגתי וכך צריך לנהוג".

נתניהו גיבה בדבריו את הביקורת החריפה שהטיחה שרת המשפטים איילת שקד בבית המשפט העליון בעקבות החלטת בג"ץ לבטל את מתווה הגז. אתמול, בכנס לשכת עורכי הדין באילת, תקפה שקד את פסיקת בג"ץ. "גוף שיפוטי שלא נושא בשום אחריות למילוי הארנק בשטרות כסף הוא זה שמרשה לעצמו לרוקן אותו. שוב נתקלים בתופעה של הפעלת סמכות ללא אחריות", אמרה.

ביום של הפסיקה נתניהו עצמו לא חסך ביקורת מבית המשפט העליון וכינה את הפסיקה "תמוהה". "החלטת בג"ץ מאיימת קשות על פיתוח מאגרי הגז של מדינת ישראל", הגיב ראש הממשלה לפסיקה. "ישראל נתפסת כמדינה עם התערבות משפטית מוגזמת שקשה לעשות בה עסקים". נתניהו הוסיף: "בוודאי שלאיש אין מה לחגוג על כך שהגז עלול להישאר במעמקי הים ושמאות מיליארדי שקלים לא יגיעו לאזרחי ישראל. נחפש דרכים אחרות להתגבר על הנזק הקשה שנגרם לכלכלת ישראל בעקבות פסיקה תמוהה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ