לבני: מתנגדת להצטרפות לממשלה, פעורה בינינו תהום

על רקע הפרסומים כי נתניהו והרצוג החליפו טיוטות להסכם קואליציוני, כתבה לבני למתפקדי המחנה הציוני: "אין לנו דרך משותפת עם הממשלה, מי שחבר בה שותף לכרסום הערכים שלנו"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לבני והרצוג בישיבת המפלגה בכנסת, בשבוע שעבר
יהונתן ליס

על רקע המגעים לאחדות, ציפי לבני שלחה מכתב ל-30 אלף מתפקדי מפלגת המחנה הציוני בו כתבה כי היא מתנגדת להצטרפות לממשלה. "אין לנו דרך משותפת עם הממשלה", כתבה לבני, "מי שחבר בה ומצביע אמון בה שותף לכרסום הערכים שלנו. התהום בינינו לבינם פעורה וחושך על פני התהום הזאת - אנחנו צריכים לעמוד נחושים ולהילחם על ערכינו ולא לספק אצבעות להלבנת מדיניות שאנחנו לא שותפים לה".

דבריה של לבני מגיעים על רקע הפרסומים כי נתניהו והרצוג החליפו טיוטות להסכם קואליציוני על חבירתה של סיעת המחנה הציוני לקואליציה. בעקבות פתיחת הבדיקה הפלילית נגד יו"ר המחנה הציוני הרצוג המשא ומתן להצטרפות לקואליציה נכנס להקפאה. טרם ההקפאה פורסם כי כוונת שני הצדדים היתה להגיע לסיכום במהלך פגרת האביב ולהציג ממשלת אחדות בפני הכנסת בתחילת כנס הקיץ בסוף חודש מאי. עם זאת, נותרו עדיין פערים בסוגיות שונות: בתחום המדיני וגם באשר לתביעתו של הרצוג לסלק את הבית היהודי מהקואליציה, דרישה שנתניהו דחה.

גם חברת הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני) אמרה הערב כי היא מתנגדת להצטרפות לממשלה. "אני סומכת על יו"ר המפלגה שהמחנה הציוני ימשיך להוביל את האופוזיציה נגד הממשלה הגרועה הזו והנזק שנתניהו עושה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ