בעקבות עתירת "הארץ": מבקר המדינה יפרסם חלקים מהדו"ח על הכור בדימונה

חיסיון הוטל על הדו"ח, שעוסק באי-סדרים וליקויים חמורים שהתגלו בכור, על אף שלדברי מקורות רובו אינו עוסק בעניינים ביטחוניים. בעקבות העתירה, החליט המבקר לפרסם חלקים מהדו"ח בחודש הבא

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

בעקבות עתירת "הארץ" לבית המשפט העליון, החליט מבקר המדינה יוסף שפירא לפרסם בחודש הבא חלקים מדו"ח מבקר המדינה על הכור בדימונה וחברת הבת שלה, רותם תעשיות.

הדו"ח הוכן במשרדי המבקר במהלך שנת 2013 והוא עוסק באי-סדרים וליקויים חמורים שהתגלו בכור הגרעיני. המבקר החליט, בעצת גורמי הביטחון, כי הדו"ח לא יפורסם כלל מכוח סעיף 17 ג' לחוק מבקר המדינה, המאפשר להטיל חיסיון על דו"חות מטעמי ביטחון המדינה. דו"ח כזה גם לא מונח על שולחן הכנסת, ורק יו"ר ועדת חוץ וביטחון ויו"ר ועדת ביקורת המדינה רשאים לעיין בו.

מבקר המדינה יוסף שפירא ויו"ר ועדת הביקורת, ח"כ קארין אלהרר, ב-2015צילום: מיכל פתאל

בנובמבר האחרון פורסם ב"הארץ" כי הוחלט להטיל חיסיון על הדו"ח, למרות שלדברי מקורות חלקים ממנו אינם עוסקים כלל בליבת הפעילות המסווגת של הכור בדימונה, למעט נושא אחד. לקראת הכנת הדו"ח, בחן המבקר את הליכי פעילות מכירת ציוד המגן לחברת רותם בטיחות, ללא מכרז. 

"הארץ", באמצעות עורכת הדין טלי ליבליך ממשרד ליבליך מוזר, עתר לבית המשפט העליון בפברואר האחרון לפרסם את הדו"ח. היום (ראשון) השיב עו"ד ענר הלמן מפרקליטות המדינה כי בעקבות העתירה מבקר המדינה החליט לפרסם חלקים מסוימים מהדו"ח בחודש מאי הקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ