ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו חידד את ההנחיה האוסרת על שרים וחברי הכנסת לעלות להר הבית והדגיש כי האיסור יהיה בתוקף גם בפסח. בישיבת הממשלה היום (ראשון) אמר נתניהו כי לקראת החג מתגברת ההסתה הפלסטינית סביב הר הבית והנחה את השרים ואת הח"כים שלא לעלות להר עד להודעה חדשה כדי למנוע החרפה של המתיחות.

נתניהו פנה לשרת המשפטים שקד ולגורמי ביטחון ודרש "פעולה להרחקתו" של השייח ראא'ד סלאח והוסיף כי "האיש הזה אמור להיות כבר בכלא". "אנחנו מזהים ניסיונות של ראא'ד סלאח לחמם את אזור הר הבית לקראת חג הפסח. האיש הזה הוא נפץ של איש אחד", אמר ראש הממשלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיע לישיבת הממשלה, היוםצילום: אי־פי

גורם בכיר בשב"כ שערך סקירה ביטחונית בפני השרים ציין כי בחודשים האחרונים, ובמיוחד בשבועות האחרונים, ניכרת ירידה משמעותית במספר הפיגועים ואמר כי פעילותה של ישראל לסיכולם יוצרת בציבור הפלסטיני - ובכלל זה בקרב המפגעים הבודדים הפוטנציאליים - תחושה כי ההסלמה חסרת תוחלת. לדבריו, במארס בוצעו 20 פיגועים משמעותיים כהגדרתו, לעומת 78 פיגועים משמעותיים באוקטובר. לפי הגורם, באפריל אירעו שלושה פיגועים משמעותיים עד כה.

עוד אמר הבכיר כי חמאס הגביר משמעותית את מאמציו להוציא לפועל פיגועים, בהם פיגועי התאבדות וחטיפות – לצד הפיגועים שמבצעים בודדים. לדבריו, מתחילת 2015 סיכלו שירות הביטחון הכללי ומערכת הביטחון יותר מ-290 פיגועים משמעותיים, רובם בששת החודשים האחרונים, בהם 25 פיגועי חטיפה ו-15 פיגועי התאבדות.  עוד אמר הבכיר כי שב"כ חשף את רשת הטרור היהודי שהיתה אחראית בין השאר לפיגוע בדומא ולהצתת כנסיית הלחם והדגים. לדבריו, גם זה תרם להרגעת המצב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ