פלסטיני ניסה אחר הצהריים (חמישי) לתקוף חייל באמצעות גרזן בעמדת פילבוקס סמוך למחנה הפליטים אל-ערוב, שבין חברון לבית לחם. החייל לא נפגע. המחבל, אבראהים בראדעיה, בן 53, מהעיירה צוריף מצפון לחברון, נורה למוות. מדובר צה"ל נמסר כי "המחבל הגיע סמוך לעמדה צבאית כשהוא חמוש בגרזן ותקף חייל צה"ל שעסק במשימת אבטחה. המחבל נורה על ידי כוח צה"ל ונהרג".

מוקדם יותר היום נעצרו שני פלסטינים בני 12 בחשד שהתכוונו לבצע פיגוע בעיר העתיקה בירושלים. השניים עוררו את חשד השוטרים ולוחמי מג"ב באזור ונעצרו לאחר שבמעילו של אחד מהם נמצאו שלושה סכינים ומכתב פרידה מהוריו. 

הגרזן בזירה, היוםצילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי לקראת פסח יתווספו כוחות במקומות שבהם יש סכנה מוגברת לפיגועים ויופעלו אמצעי הגנה נוספים. "אנחנו יודעים שיש ניסיונות, גם עכשיו, לשנות את מגמת הירידה במספר הפיגועים", אמר נתניהו בטקס הרמת כוסית של מרכז השלטון המקומי בתל אביב. "יש ניסיונות לחדש את ההתססה ואת האלימות כפי שחווינו בחגי תשרי".

מחנה הפליטים אל-ערוב, שם אירע ניסיון הפיגוע אחר הצהריים

בחודשים האחרונים נרשמה ירידה בהיקף האלימות בשטחים ובגבולות הקו הירוק. בתחילת מארס נרצח תייר אמריקאי ועוד 11 בני אדם נפצעו בפיגוע דקירה ביפו ומאז לא היו הרוגים נוספים בפיגועים. לפני כשבועיים באזור התעשייה בראש העין דקרה תושבת כפר קאסם אזרחית ופצעה אותה קל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ