שב"כ ביטל מאות היתרי עבודה לפועלים פלסטינים מבלי לעדכנם

מאז תחילת גל הטרור באוקטובר אשתקד, ביטלה או החרימה ישראל אישורי כניסה רבים. בחלק מהמקרים מדובר בקרובי מחבלים ובאחרים בחמולה שלמה. שב"כ: רוצים להקשות על כניסת מפגעים

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

מאות פועלים פלסטינים התלוננו השבוע כי נמנעת מהם כניסה לישראל על אף היתרי העבודה שבידיהם. הפועלים סיפרו כי הגיעו למעברים ושם גילו להפתעתם כי ההיתרים שלהם בוטלו מבלי שקיבלו על כך הודעה, וכי הם מופיעים ברשימת מסורבי הכניסה לישראל.

סילביה פיטרמן, פעילת מחסום ווטש אמרה בשיחה עם "הארץ" כי מדובר במגמה שהחלה לאחר תחילת שורת האירועיים הביטחוניים בשטחים ובירושלים, והתחזקה בשבוע האחרון. "אלפי פועלים שמגיעים למחסומים הופתעו שהם מסורבי כניסה או שהאישור שלהם בטל ללא שום הסבר ובלי שעודכנו שיש בעיה לגבי האישורים שבחזקתם", סיפרה. "רובם חזרו לבתיהם ונותרו בלי עבודה".

פלסטינים בשער אפריםצילום: תומר אפלבאום

מאז תחילת האירועים בגדה באוקטובר האחרון ישראל החרימה או ביטלה אישורים רבים של פועלים פלסטינים בין אם מדובר בקרובי משפחה של מפגעים ובין אם מדובר בחמולה ולפעמים בתושבי יישוב שלם.

במפקדת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האחראים על הנפקת היתרי העבודה, לא הכחישו את העניין, אך הפנו את השאלות לשב"כ. משירות הביטחון הכללי נמסר כי "על רקע המצב הביטחוני בחודשים האחרונים, בוצעה בחינה מחודשת של הקריטריונים למתן אישורי כניסה מאיו"ש לישראל, במטרה להקשות על כניסת מפגעים לשטחי ישראל.

"בעקבות הבחינה האמורה, אין להוציא מכלל אפשרות כי פלסטינים, אשר קיבלו בעבר היתר כניסה לישראל, נענו בשלילה לאחרונה, כאשר ביקשו להיכנס לישראל לצרכי עבודה", לשון התגובה.

בפברואר דיווחנו כאן ב"הארץ" כי הקבינט אישר תוכנית שתאפשר ל-30 אלף פועלים פלסטינים נוספים לעבוד בישראל. התוכנית נמצאת בהליכי עבודה מתקדמים מול משרדי הממשלה, כדי להביאם לאישור הממשלה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ