הנהג שהסיע את המחבלים שרצחו שוטרת בירושלים מואשם בגרימת מוות ברשלנות

בעוד בדרך כלל מסתפקת הפרקליטות באישום בהסעת שב"חים, נטען בכתב האישום כי תושב מזרח העיר שהסיע את רוצחי הדר כהן היה צריך לחשוד כי נוסעיו מחבלים משום שלא היו לבושים כפועלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הפיגוע בשער שכם, בתחילת בפרואר
זירת הפיגוע בשער שכם, בתחילת בפרוארצילום: אוליבייה פיטוסי

הנהג שהסיע את המחבלים שביצעו את הפיגוע בשער שכם בו נרצחה לוחמת מג"ב הדר כהן בתחילת פברואר מואשם בגרימת מוות ברשלנות. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (שישי) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד חמיס סלאיימה, תושב ואדי ג'וז שבמזרח ירושלים בן 57, גם בגין גרימת חבלה ברשלנות והסכת שוהים בלתי חוקיים. לטענת הפרקליטות, היה עליו לחשוד כי נוסעיו עלולים להיות מחבלים.

מדובר באישום חריג, שכן בדרך כלל במקרים כאלה מסתפקת הפרקליטות באישום בגין הסעת שב"חים. בכתב האישום מודגש כי שלושת המחבלים היו לבושים בבגדים מכובדים והדיפו ריח של בושם - דבר שאינו אופייני לפועלים פלסטינים שנכנסים לישראל כדי להתפרנס.

על פי כתב האישום, שהגישה עו"ד מרים בן-גל מהפרקליטות, סלאיימה התבקש להסיע שלושה תושבי ג'נין ללא אישורי שהייה בישראל מגדר ההפרדה בשכונת א-ראם אל שכונת עיסאוויה שבירושלים בתמורה ל-150 שקלים. הוא נעתר לבקשה, ובשעות הצהריים של אותו היום הגיע לבית חנינא סמוך לגדר שם המתין לשלושה עד שעברו את גדר ההפרדה באמצעות חבל, כשהם לבושים בגדים מכובדים ומדיפים ריח של בושם וביד כל אחד מהם שקית תפוחה. הנאשם הסיע את השלושה לשכונת עיסאוויה, הוריד אותם ליד מסגד ועזב את המקום.

לפי כתב האישום, לאחר שירדו מרכבו של סלאיימה, הגיעו השלושה לשער שכם. שניים מהם ישבו על ספסל והשלישי המתין במקום מסתור סמוך. השניים שישבו על הספסל עוררו את חשדם של צוות שוטרי מג"ב בו היתה הדר כהן. הצוות ניגש אל השניים, אחד השוטרים ביקש מהם להזדהות ואז הוציא אחד המחבלים רובה מסוג קרל גוסטב ממעילו וכיוון אותו לעברו. השוטר הכה בידו של המחבל, שלף את האקדח וירה לעברו עד שהמחבל נוטרל. בד בבד, הוציא המחבל השני סכין יפנית מתוך שרוול חולצתו והחל לדקור את אחת השוטרות שוב ושוב עד אשר נורה אף הוא ונוטרל. באותו הזמן, יצא המחבל השלישי ממקום המסתור וירה ברובה קרל גוסטב בהדר כהן שעמדה מאחורי חבריה לצוות. כתוצאה ממעשיהם של המחבלים נגרמו לאחת השוטרות פצעי דקירה רבים והדר כהן מתה מהירי.

הפרקליטות טוענת כי סלאיימה גרם ברשלנות למותה של הדר כהן ולחבלה לחברתה לצוות. עוד נטען כי הסיע ברכבו תושבים זרים אשר שהו בישראל ללא היתר. לפי הפרקליטות, "רשלנותו של הנאשם התבטאה בכך שהיה עליו לחשוד כי תושבי השטחים אותם הסיע יכול שיהיו מחבלים שכוונתם לבצע פיגוע ולגרום למותם של אזרחים". למרות זאת, לפי כתב האישום, "לא נמנע מהסעתם לתוך ירושלים והורדתם באחת משכונותיה".

בכתב האישום נצוין כי בסוף מארס חזר הנאשם והסיע שב"חים ברכבו מירושלים לתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ